Асаф Холл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Асаф Холл

Асаф Холл (англ. Asaph Hall, 15 жовтня 1829 — 22 листопада 1907) — американський астроном, найвизначнішим його відкриттям вважається відкриття супутників Марса.

Біографія[ред.ред. код]

Асаф народився 15 жовтня 1829 року в родині фермера в місті Гошен (штат Коннектикут). До 13 років у нього було звичайне життя сільського хлопчика, він допомагав батьку та матері, але у 1842 році його батьки померли, і для Асафа настав тяжкий період в його житті. Звичайно, численна рідня допомагала хлопцю, але ферма була для нього дуже важким тягарем. Ось чому з 16 років він йде з дому та стає учнем тесляра.

Була у Асафа пристрасть до точних наук, йому дуже подобалась математика та геометрія, але відсутність систематичного навчання не дозволила йому розраховувати на місце в будь-якому університеті. Тому молодий Холл сам сідає за підручники та вчиться самостійно.

В 23 роки він успішно поступає до Норфолкської військової академії, де вивчає вищу математику, потім він перевівся в Центральний коледж в місті Макгровіль і нарешті він знайшов себе в обсерваторії Мічіганського універсітету.

У віці 28 років його запросили на роботу до Гарвардської обсерваторії. За п'ять років роботи Холл зарекомендував себе з кращого боку, і йому була запропонована посада помічника керівника в військово-морський обсерваторії в Вашингтоні. До того часу Холл був вже одружений та мав сина.

Вже у наступному році капітан ВМС США Холл став професором математики. У 1775 році Асаф Холл став одним з найголовніших спостерігачів на найбільшому у той час 26 дюймовому рефракторі Кларка. Першим його відкриття на цьому телескопі було чітке визначення періоду обертання Сатурна, а вже 11 та 17 серпня 1877 він зробив найвизначніше у своєму житті відкриття, він відкрив Фобос та Деймос — супутники Марса. Холл присвятив відкриття обох супутників на честь своєї дружини.

У 1881 році син Холла, якого теж назвали Асафом, прийшов працювати в обсерваторію свого батька, де пропрацював 47 років.

22 листопада 1907 року в місті Аннаполіс (штат Меріленд) Асаф Холл помер.

Посилання[ред.ред. код]