Астерікс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Астерікс (фр. Astérix) — головний персонаж серії французьких коміксів «Пригоди Астерікса», написаних Рене Ґосіні та намальованих Альберто Удерзо, гальський герой, що веде відважну боротьбу з римськими загарбниками.

Серія розпочалася 29 жовтня 1959 року в журналі «Pilote». Станом на 2019 рік видано 37 томи коміксів. В ній розповідається про опір галльського селища римлянам. Щоб протидіяти загарбниками жителі селища використовують магічний еліксир, виготовлений їхнім друїдом. Еліксир надає тому, хто його скуштував, надлюдських сил. Астерікс — головний герой серії. Разом із своїм другом Обеліксом він переживає численні пригоди, які змушують його мандрувати в різні кутки світу.

Серія про Астерікса — один із найпопулярніших коміксів у Франції, Бельгії, але не лише в франкомовних країнах. Її томи перекладені більш, ніж 100 мовами світу, особливо в Європі.

Успіх серії призвів до екранізації кількох томів, було випущено 10 мультфільмів та чотири фільми із живими акторами. На основі коміксів створені численні ігри. Поблизу Парижа існує також тематичний «Парк Астерікса».

Характер[ред. | ред. код]

Casco galo.svg

Астерікс — невисокий чоловічок невизначеного віку (хоча в короткій історії "Народження Астерікса" події відбуваються "за 35 років до Цезаря", що значить, що Астеріксу приблизно 35 років), білявий, вусатий і носатий, що характерно для мешканців селища. Він завжди одягнутий в чорний жилет та червоні панталони, носить короткий меч (гладіус), яким, проте, майже ніколи не користується. Він майже ніколи не розлучається із крилатим капелюшком, крильця якого міняють положення в залежності від його настрою.

Астерікс малий, але винахідливий та відважний. Він ніколи не діє наспіх, не обміркувавши справи, за винятком випадків, коли йдеться про римлян. Любить побурчати та часто чимось незадоволений (особливо коли діло доходить до Обеліксового апетиту: "він лише трьох кабанів з'їв!"). Астерікс нерозлучний із Обеліксом, хоча часто свариться й мириться з ним. Він дещо зневажливо ставиться до чужинців та, іноді, навіть до гвардії Юлія Цезаря.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]