Аудіофіл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Аудіофіл (від лат. audio — «чую» і дав.-гр. φιλ — «любити») — людина, яка любить високоякісну звукову апаратуру.[1][2] Термін часто плутають з «меломаном», але його вірніше використовувати для любителів музики взагалі. Аудіофіли воліють найточніші аудіо-репродукції, пред'являючи максимальні вимоги як до апаратури, так і до місця (приміщення) для прослуховування, як до їх звукових якостей, так і до естетики[Джерело?] (геометрична симетричність обох трактів, звукоізоляція від сторонніх шумів). В промисловості подібна техніка називається Hi-End і виробляється дрібносерійно або одинично, часто — самими аудіофілами.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Як показують сліпі тести, на слух складно відрізнити різницю в якості звучання апаратури, підключеної за допомогою різних кабелів. Тим не менш, це не означає, що різниці немає. Така відмінність цілком очевидна при використанні кабелів з низькоякісної оплітки, або зі з'єднувачами, які знаходяться в поганому стані (окислення, забруднення тощо). У той же час, визначити різницю між недорогим, але якісним кабелем з простої міді, і кабелем зі срібла з сердечником з оптоволокна[3] (яке там виконує не більше ніж декоративну роль), звичайно ж, неможливо.

Релігія[ред.ред. код]

Аудіофілія все більше і більше починає нагадувати релігію. І дійсно — часто люди, які вірять у щось, бачать і чують дива. Так аудіофіли можуть «почути нове» в улюблених аудіозаписах, при зміні пристроїв відтворення або посилення сигналу (часто при зміні з'єднувальних кабелів або навіть положення штекера в розетці 220 вольт). При цьому інструментальні виміри показують, що дана інформація вже містилася в звуковому тракті. Це явище широко відоме в психоакустиці і пояснюється тим, що мозок людини в «нормальному» стані фільтрує сигнал і на свідомому рівні сприймає тільки його основну частину. Коли відбувається зміна техніки — аудіофіл з самого початку готується і налаштовується на те, що «почує нове» і, природно, мозок починає пропускати в «усвідомлений режим сприйняття» нові дані. При цьому дійсно можна почути щось нове. Частково це теж пояснюється вартістю апаратури. Коли ціна на компонент починає бути істотною і значущою — дуже хочеться переконати себе в тому, що гроші не дарма витрачені.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. van der Veen, M. (2005). Universal system and output transformer for valve amplifiers. 118th AES Convention, Barcelona, Spain. 
  2. O'Connell, Joseph (1992-01). The Fine-Tuning of a Golden Ear: High-End Audio and the Evolutionary Model of Technology. Technology and Culture 33 (1). с. 1–37. doi:10.2307/3105807. ISSN 0040165X. Процитовано 2009-08-22. 
  3. http://nordost-cable.ru/product/catalog/valhalla.html

Посилання[ред.ред. код]

Audio Societies