Бабине літо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Типовий день періоду «Бабиного літа»

Бабине літо — період теплої та сухої погоди восени пов'язаний зі стійким антициклоном. Явище Бабиного літа відоме у багатьох країнах з помірним кліматом.

В Україні Бабине літо настає 28 серпня, т. зв. молоде Бабине літо, і триває до 11 вересня. За народною прикметою, якщо погода в цей період буде гарною, т. зв. старе Бабине літо, що триває з 11 до 21 вересня, буде негожим[1].

У кліматичному відношенні Бабине літо настає після похолодання. Причиною потепління є приплив теплих повітряних мас з південних місцевостей, в тому числі з Чорного моря. Характерною ознакою Бабиного літа є літаюча в повітрі павутина, що її виділяють павуки різних родин. За однією із версій саме від літаючої павутини («лето», «літо») та міфологічної Баби походить і назва «Бабине літо».

Надодачу Бабське літо або Бабине є однією з давніх українських назв місяця вересня. За спостереженнями фольклориста Якова Головацького: "Зовут також сей місяць <вересень> «бабське літо» для того, що баби свої роботи порают, коноплі отіпают, полотна добілюют, дещо в городах порают і пр."

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]