Баррі Голдвотер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Баррі Голдвотер

Баррі Морріс Голдвотер (англ. Barry Morris Goldwater; нар. 2 січня 1909, Фінікс, Аризона — пом. 29 травня 1998, Парадайз-Веллі, Аризона) — американській політик, кандидат Республіканської партії в президенти країни на виборах 1964 року, сенатор від штату Аризона в 19531965 і в 19691987 рр.

Біографія[ред.ред. код]

Брав участь в Другій світовій війні як військовий пілот, вийшов у відставку в званні генерал-майора. Дотримувався правоконсервативних поглядів. На виборах президента 1964 р. програв із значним відставанням (отримав 38% голосів виборців і лише 52 голоси вибірників, вигравши лише в рідній Аризоні і 5 південних штатах) представникові демократів Ліндону Джонсону.

У радянській пресі часто служив символом агресивної політики США, оскільки послідовно дотримувався антикомуністичних поглядів. В радянських ЗМІ його ім'я завжди майже без винятків використовувалось з такими префіксами: «антикомуніст», «скажений» та «запеклий расист». Його етнічні коріння замовчувались.

З часом погляди Голдвотера дещо пом'якшились. До середини 1980-х років Баррі Голдвотер почав висловлюватися на підтримку боротьби гомосексуалістів за свої права і критикувати найяскравіших противників абортів.

Посилання[ред.ред. код]