Бахматюк Олег Романович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олег Романович Бахматюк
Народився 14 серпня 1974(1974-08-14) (47 років)
Івано-Франківськ, УРСР
Громадянство Україна Україна
Національність Українець
Діяльність підприємець (агрохолдинг «Авангард», UkrLandFarming), політик
Alma mater Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

Олег Романович Бахматюк (нар. 14 серпня 1974, Івано-Франківськ) — український підприємець та політик, власник UkrLandFarming.

Освіта[ред. | ред. код]

1996 закінчив Економіко-правничий інститут м. Чернівці за спеціальністю «менеджмент у виробничій сфері».

2005 закінчив Івано-Франківський технічний університет нафти та газу, отримавши дипломи спеціаліста з менеджменту і інженера-фізика.

Діяльність[ред. | ред. код]

19962001 роках — референт-адміністратор, менеджер, заступник начальника відділу товарних поставок, начальник комерційного відділу фірми «КГД» представника Ітери в Івано-Франківській області.

В 2001 заснував компанію «Прикарпатська фінансова корпорація».[1]

З 2002 депутат Івано-Франківської міської ради, член фракції «Економічне відродження», член комісії міської ради з питань планування фінансів, цін та бюджету.

20022004 бізнес-партнер Ігоря Єремєєва в нафтовому, аграрному бізнесі та газифікації області.

Заснована в 2003 року Бахматюком «Станіславська торгова компанія» за короткий час стає власником найбільшої мережі продуктових магазинів в Івано-Франківський області (під брендом «Фаворит»). Мережа супермаркетів «Фаворит» була продана компанії «Пакко-холдінг» в 2010 році.[2]

У 2004 засновує банк «Фінансова ініціатива».

У 2005 приватизує палац Потоцьких в Івано-Франківську, в якому до цього знаходився госпіталь Міністерства оборони.

В 2005 призначений начальником управління експертної оцінки інвестицій та корпоративного фінансування НАК «Нафтогаз України».

В 2006 призначений заступником голови правління НАК «Нафтогаз України». Звільнений з НАК в січні 2007 р.

В 2006 викупив контрольні пакети облгазів: «Івано-Франківськгаз», «Львівгаз», «Закарпатгаз», «Чернівцігаз» та «Волиньгаз». Які після звільнення були продані структурам Дмитра Фірташа.[3]

З 2007 року Олег Бахматюк очолює раду директорів агрохолдингу «Авангард».

29 квітня 2010 року Українськиій агрохолдинг «Авангард» (SPV-компанія Avangardco Investments Public Limited) під час первинного розміщення акцій на Лондонській фондовій біржі залучив $216 млн за 20 % акціонерного капіталу.[4].

Власник «Ukrlandfarming», одного з найбільших орендаторів земель сільсько-господарського призначення, що займається виробництвом зерна та розведенням великої рогатої худоби.[5]

З 2011 року є власником VAB Банку. На початку жовтня 2014 року банк оголосив про потребу у рекапіталізації, у банку почалися труднощі з виплатою коштів вкладникам. Наприкінці 2014 року банк став банкрутом. Щодо Бахматюка провадиться кримінальне провадження, згідно даних його адвокатів, НАБУ незаконно призначила Олегові безоплатних адвокатів. Сам він з початку осені знаходиться в Австрії, що пояснюється адвокатами тим, що в момент виїзду щодо нього не було відкрито кримінальних проваджень[6].

З 2018 сприяє дослідженням ГО «Фонд Великий Льох» щодо пошуків поховання Богдана Хмельницького.

Статки[ред. | ред. код]

В березні 2011 року американський журнал «Forbes» оцінив статки Олега Бахматюка в 1 млрд $. (7 місце серед українських мільярдерів і 1140 у світі)[7]

У 2012 році журнал «Фокус» розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він посів перше місце (земельний банк — 508 000 га)[8].

Сім'я[ред. | ред. код]

Одружений. Виховує трьох дочок і сина.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]