Бернар Вербер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Werber

Берна́р Вербе́р (вживається і Бернард) (фр. Bernard Werber; 18 вересня 1961, Тулуза, Франція) — французько-єврейський письменник. Сучасний письменник Франції, твори якого чи не найбільше читають у Франції і світі. На батьківщині його твори розійшлися накладом понад 5 млн, за кордоном продано понад 10 млн примірників книг. Романи Вербера перекладено тридцятьма мовами світу. У книгах Вербера багато пророчого, тому він став єдиним письменником, нагородженим премією Жуля Верна.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в Тулузі у єврейській сім’ї в 1961 р. Пише твори з раннього дитинства — з семи років.

В університеті вивчав право, криміналістику. В 1982 р. поступив до Вищої школи журналістики. Вважає, що його як письменника сформували твори Айзека Азимова, Філіпа Діка та Френка Герберта. Його твори — це поєднання елементів наукової фантастики, пригодницького роману та есе.

В 1983 р. одержав премію фонду News як найкращий репортер за репортаж про певний вид мурашок з Берега Слоновоі Кості. Потім 7 років працював в журналі «Нувель обсерватер» — писав статті на теми близькі до науки: космос, медицину, штучний інтелект, соціологію тощо. Вступив на Вищі курси сценаристів.

Перша книга з трилогії про мурах «Мурахи» побачила світ у 1991 році, і зробила письменника знаменитим. Через рік видане продовження «День мурах», яке перекладене на 33 мови і одержало Гран-прі читачок журналу «Elle». Завершальна книга трилогії «Революція мурах» (1996).

В 1993 Вербер публікує «Енциклопедію відносних та абсолютних знань», в якій дійсно наукові знання перемежаються з фантазіями, вигадками, містикою. Далі письменник звертається до езотерики.

В 1994 р. він публікує роман «Танатонавти» про смерть і потойбічний світ, в 1997 — «Книгу подорожей», присвячену техніці самогіпнозу.

У 1998 р. виходить книга «Батько наших батьків» — антропологічний детектив.

У 2000 р. виходить продовження «Танатонавтів» — «Імперія ангелів».

Бернард Вербер приурочує публікації до 1 жовтня — періоду присудження більшості престижних премій, немов би цим кидає виклик колегам-письменникам і літературним критикам разом із засновниками премій у галузі літератури.

Твори[ред.ред. код]

«Енциклопедія відносного і абсолютного знання»[ред.ред. код]

фр. l’encyclopedie Du Savoir Relatif Et Absolu, англ. the Encyclopedia of Relative and Absolute Knowledge (1993)

Трилогія «Мурахи»[ред.ред. код]

Дилогія «Танатонавти»[ред.ред. код]

Трилогія «ми, боги»[ред.ред. код]

Дилогія «Батьки наших батьків»[ред.ред. код]

«Книга мандрів»[ред.ред. код]

фр. le Livre Du Voyage (1997)

«Дерево можливого та інші історії»[ред.ред. код]

фр. le Arbre des possibles (2002)

«Наші друзі люди»[ред.ред. код]

фр. nos Amis Les Humains (2003)

«Зоряний метелик»[ред.ред. код]

фр. le Papillon Des Etoiles (2006)

Джерела[ред.ред. код]