Бетазоїди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бетазо́їди (англ. Betazoids) — вигадана інопланетна раса гуманоїдів з науково-фантастичного Всесвіту «Зоряного шляху». Цивілізація бетазоїдів мешкає на рідній планеті Бетазед.

Присутність у фільмах[ред. | ред. код]

Вперше бетазоїди з'явились з самої першої серії Наступного покоління 1987 року як радник на кораблі Ентерпрайз Діани Трой. Надалі вони зустрічались майже в усіх епізодах Глибокого космосу 9, Вояджера та Ентерпрайза.

Зовнішні ознаки[ред. | ред. код]

Бетазоїди повністю схожі на людей. Єдиною відмінністю між двома расами є те, що бетазоїди здатні до телепатії. Окрім того всі представники Бетазеда мають чорне волосся та чорні очі.

Телепатія бетазоїдів являє собою відчуття емоцій співбесідника, а між собою навіть і телепатичні розмови. Бетазоїди одразу відчувають присутність живих організмів і їхній настрій.

Бетазоїди так звикли до телепатичних зв'язків, що не можуть існувати без них. Вони дуже болісно переживають втрату телепатії. Однак вона з'являється у них не від народження. Бетазоїди розвивають своє вміння з раннього дитинства, і лише одиниці народжуються з таким даром. Через їхнє вміння читати думки ця раса є дуже відкритою і не вміють приховувати свої емоції. Навіть на церемонії весілля молоді повинні бути повністю голими, показуючи повну відкритість одне одному.

Суспільство[ред. | ред. код]

Бетазоїди є відкритою та чесною расою, вони входять до складу Об'єднаної Федерації Планет. В кінці війни з Домініоном Бетазед був захоплений Домініоном, але в невдовзі був звільнений.

Саме через таке своє вміння до телепатії вони присутні на багатьох кораблях Об'єднаної Федерації Планет як радник (або корабельний психолог).