Бетазоїди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бетазоїди
Каталожний код 1599[1]
Персонаж твору Abyss[d], Enemy of My Enemyd, The Red Kingd, Orion's Houndsd, A Singular Destinyd, Seize the Fired, Gods of Nightd, Once Burnedd, Mere Mortalsd, Infectiond, Warpathd, Greater than the Sumd, Avatar, Book Oned, Full Circle[d], Q&A[d], Sword of Damoclesd, Over a Torrent Sead, Synthesis[d], Unworthyd, Lost Soulsd, The Good That Men Dod, Resistance[d], Birth of the Federationd, The Autobiography of Jean-Luc Picardd[2], Assimilation², Issue 3d[3], Assimilation², Issue 4d[4] і The Captain's Oathd[5]
З вигаданого світу всесвіт «Зоряного шляху»d
Рідний світ Betazedd[6]
Медіафраншиза Зоряний шлях
Радник Діана Трой
Зоряний шлях: Наступне покоління
6 сезон серія 1 «Перехрестя світів»

Бетазо́їди (англ. Betazoids) — вигадана інопланетна цивілізація гуманоїдів у всесвіті науково-фантастичної франшизи «Зоряний шлях». Цивілізація бетазоїдів мешкає на рідній планеті Бетазед.

Фізіологія[ред. | ред. код]

Зовні бетазоїди не відрізняються від людей. Єдиною відмінністю є чорна райдужка очей та виключно чорне волосся. Період вагітності в бетазоїдів складає 10 місяців, вони можуть мати потомство з людьми та багатьма іншими гуманоїдами.

Бетазоїди сильні телепати, здатні відчувати на відстані емоцій співбесідника, а між собою навіть вести телепатичні розмови. Бетазоїди одразу відчувають присутність живих організмів і їхній настрій. В той же час їхні здібності не поширюються на деякі види, такі як ференгі. Гібриди від змішаних шлюбів з іншими видами зазвичай позбавлені телепатії. Бетазоїди розвивають своє вміння з раннього дитинства, і лише одиниці народжуються з таким даром. Через їхнє вміння читати думки ця цивілізація є дуже відкритою і не вміє приховувати свої емоції.

Культура[ред. | ред. код]

Бетазоїди багато сторіч не мали значних війн і мають репутацію миролюбної цивілізації. Їм притаманна чесність, оскільки бетазоїди не можуть приховати думки й почуття одні від одних через телепатію. Вони входять до складу Об'єднаної Федерації Планет і завдяки своїм здібностям часто стають радниками та психологами. В кінці війни з Домініоном Бетазед був захоплений Домініоном, але невдовзі був звільнений.

У бетазоїдів існує складна система титулів, а їхні релігійні вірування імовірно політеїстичні. Відома весільна церемонія бетазоїдів, на якій усі присутні в знак добрих намірів повинні бути голими.

Література[ред. | ред. код]

  • Michael Okuda, Denise Okuda. The Star Trek Encyclopedia, Revised and Expanded Edition: A Reference Guide to the Future. Harper Design; Expanded, Revised edition, 2016, 1056 p.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]