Андоріанці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Андоріанський посол
Зоряний шлях: Оригінальний серіал
2 сезон серія 10 «Шлях на Вавилон»

Андоріа́нці (англ. Andorian) — вигадана інопланетна раса гуманоїдів з науково-фантастичного Всесвіту «Зоряного шляху». Цивілізація андоріанців мешкає на планеті Андорії, супутнику планети гіганта.

Присутність у фільмах[ред.ред. код]

Вперше андоріанці з'явились в Оригінальному сералі 1968 року в епізоді № 10 2 сезону «Шлях на Вавилон». Надалі вони зустрічались в епізодах Наступного покоління, згадувались в епізодах Глибокого космосу 9 і Вояджера, знову зустрічались в серіях Ентерпрайза.

Зовнішні ознаки[ред.ред. код]

Шкіра андоріанців яскраво блакитного кольору, волосся сріблястого відтінку. На голові присутні антени, які виконують роль органів чуття та вираження деяких емоцій.

Є різновид андоріанців — аенаріани, які мають світло-блакитний відтінок шкіри, сліпі від народження, але у них присутні телепатичні можливості. Однак два різновиди генетично сумісні і здатні до розмноження. Жінки дещо вищі та більш агресивні, аніж чоловіки.

Андоріанці витриваліші, аніж люди, але на їхні тіла негативно діють високі температури. Так, при температурі понад 30 °C вони можуть втратити до 10% своєї ваги.

Антени на голові також відповідають і за рівновагу. Втративши їх, андоріанець не може втримати рівновагу протягом доби. Самі ж антени регенеруються протягом 9 місяців. Втрата антен вважається принизливим, так як вони виступають критерієм привабливості. Існує 4 типи антен і розділяються за розташуванням: на лобі чи на потилиці; та тонкість: тонкі і довгі чи товсті та короткі.

Суспільство[ред.ред. код]

Андоріанці — мілітаристська цивілізація, істоти вкрай емоційні, але перевагою є відсутність дволикості, повага родини як найвищого блага. Великий вплив в суспільстві займають військові чини. Андоріанці були прийняті до Об'єднаної Федерації Планет саме через те, що під час тяжких для них часів, вони не розірвуть договір.


«Ентерпрайз» Це незавершена стаття про «Зоряний шлях».
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.