Андоріанці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Андоріанський посол
Зоряний шлях: Оригінальний серіал
2 сезон серія 10 «Шлях на Вавилон»

Андоріа́нці (англ. Andorian) — вигадана інопланетна раса гуманоїдів з науково-фантастичного Всесвіту «Зоряного шляху». Цивілізація андоріанців мешкає на планеті Андорії, супутнику планети гіганта.

Присутність у фільмах[ред.ред. код]

Вперше андоріанці з'явились в Оригінальному сералі 1968 року в епізоді № 10 2 сезону «Шлях на Вавилон». Надалі вони зустрічались в епізодах Наступного покоління, згадувались в епізодах Глибокого космосу 9 і Вояджера, знову зустрічались в серіях Ентерпрайза.

Зовнішні ознаки[ред.ред. код]

Шкіра андоріанців яскраво блакитного кольору, волосся сріблястого відтінку. На голові присутні антени, які виконують роль органів чуття та вираження деяких емоцій.

Є різновид андоріанців — аенаріани, які мають світло-блакитний відтінок шкіри, сліпі від народження, але у них присутні телепатичні можливості. Однак два різновиди генетично сумісні і здатні до розмноження. Жінки дещо вищі та більш агресивні, аніж чоловіки.

Андоріанці витриваліші, аніж люди, але на їхні тіла негативно діють високі температури. Так, при температурі понад 30 °C вони можуть втратити до 10% своєї ваги.

Антени на голові також відповідають і за рівновагу. Втративши їх, андоріанець не може втримати рівновагу протягом доби. Самі ж антени регенеруються протягом 9 місяців. Втрата антен вважається принизливим, так як вони виступають критерієм привабливості. Існує 4 типи антен і розділяються за розташуванням: на лобі чи на потилиці; та тонкість: тонкі і довгі чи товсті та короткі.

Суспільство[ред.ред. код]

Андоріанці — мілітаристська цивілізація, істоти вкрай емоційні, але перевагою є відсутність дволикості, повага родини як найвищого блага. Великий вплив в суспільстві займають військові чини. Андоріанці були прийняті до Об'єднаної Федерації Планет саме через те, що під час тяжких для них часів, вони не розірвуть договір.