Зоряний шлях: Наступне покоління

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зоряний шлях:
Наступне покоління
Star Trek: The Next Generation
Star Trek TNG logo.svg
Телеканал(и) NBC AXN Sci-Fi
Жанр наукова фантастика
Ідея Джин Родденберрі,
Рік Берман
У головних ролях див. список
Країна-виробник США
Перша поява 28 вересня 1987
Кількість серій 178
Посилання

«Зоряний шлях: Наступне покоління» (англ. Star Trek: The Next Generation, TNG) — другий ігровий[1] телевізійний серіал, дія якого розгортається у всесвіті Зоряного Шляху.

Зйомки серіалу були розпочаті автором оригінального Зоряного Шляху — Джином Родденберрі. Після його смерті в 1991 роботу над серіалом продовжив Рік Берман.

Прем'єра пілотного епізоду — «Зустріч в „Далекій точці“» (англ. Encounter At Farpoint) відбулася 28 вересня 1987, а 23 травня 1994 на екрани вийшов останній епізод серіалу — «Всі блага світу …» (англ. All Good Things ...). Серіал тривав 7 сезонів, що налічують 178 епізодів.

Сюжет оповідає про дослідницьку місію нового корабля «Ентерпрайз» за століття після подій «Оригінального серіалу». Його експедиції спрямовані в недосліджені регіони галактики, налаштування дружніх стосунків з іншопланетними цивілізаціями та виявлення потенційних загроз.

Сюжет[ред. | ред. код]

Політ з двигуном викривлення

«Космос, останній рубіж. Зореліт „Ентерпрайз“ борознить простори всесвіту, продовжуючи відкривати і досліджувати нові світи, нові форми життя, нові цивілізації. Девіз команди — сміливо йти туди, куди не ступала нога людини».

Дія серіалу розгортається в 2364—2370 роках, через сто років після подій серіалу «Зоряний Шлях: Оригінальний серіал» та оповідає про пригоди нового зорельота Об'єднаної Федерації Планет «Ентерпрайз» (USS Enterprise NCC-1701-D, а згодом — USS Enterprise NCC-1701-E) під командуванням капітана Пікарда. «Ентерпрайз» — це перш за все дослідницьке судно, але зважаючи на тривалість його експедиції та можливі загрози на шляху, він озброєний.

На відміну від «Оригінального серіалу», де основний ухил був зроблений на контакти з іншопланетними цивілізаціями, більшість епізодів «Наступного покоління» присвячено відносинам з уже відомими. Крім того, крізь частину епізодів проходить центральна для усього серіалу сюжетна лінія — довести богоподібній расі К'ю, що люди морально готові до далеких міжзоряних подорожей. В цьому серіалі з'являється центральний антагоніст — Борґ чи Колектив борґів — цивілізація кіборгів, які керовані колективним розумом і збільшують свою чисельність та розвиток за рахунок асиміляції інших цивілізацій. Борги виявилися настільки вдалою ідеєю, що згодом з'явилися в серіалі «Зоряний Шлях: Вояджер».

Однак все ж більшість епізодів присвячено різним ситуаціям з «Цивілізаціями-одноденками», які фігурують тільки в даному еіпзоді, незважаючи на можливу силу і вплив. Також багато часу приділено розвитку відносин між персонажами. Деякі епізоди представляють із себе ремейки з оригінального серіалу.

Список персонажів[ред. | ред. код]

Джорді Ля Форж, Діана Трой, Дейта, Жан-Люк Пікар, Ворф, Беверлі Крашер і Вільям Райкер
Головні герої
Персонаж Актор Посада Сезони, в яких брали участь Раса Звання
Жан-Люк Пікар (інакше — Пікард) Патрік Стюарт Командир Ентерпрайз NCC-1701-D 1-7 Людина Капітан
Вільям Райкер Джонатан Фрейкс Перший Офіцер 1-7 Людина Коммандер, згодом — капітан (Nemesis)
Дейта Брент Спайнер Другий офіцер / офіцер з науки 1-7 Андроїд Лейтенант-командер
Джорді Ля Форж Левар Бартон Головний інженер 1-7 Людина Молодший лейтенант (1 сезон),
Лейтенант (2 сезон),
Лейтенант-командер (3-7 сезони)
Ворф Майкл Дорн Офіцер з тактики / Начальник служби безпеки 1-7 Клінгон Молодший лейтенант (1 сезон),
Лейтенант (2-7 сезони)
Гайнан Вупі Ґолдберґ Другий офіцер / офіцер з науки 1-7 Ель-авріанка Лейтенант-командер
Діана Трой Марина Сіртіс Радник 1-7 Напів-людина, напів-бетазоїд Лейтенант-командер (1-7 сезони),
Коммандер (7 сезон)
Беверлі Крашер Гейтс МакФедден Головний лікар 1, 3-7 Людина Коммандер, головний медичний офіцер
Кетрін Пуласкі Діана Мулдау Головний лікар 2 Людина Коммандер, головний медичний офіцер
Таша Яр Деніз Кросбі Начальник служби безпеки 1, 3, 7 / 4, 5 (у ролі Сели) Людина Лейтенант
Веслі Крашер Віл Вітон Навігатор 1-5, 7 Людина Мічман (енсін) / Кадет

Зміни акторського складу[ред. | ред. код]

Протягом декількох років зйомки серіалу в первинному складі акторів відбулися деякі зміни:

  • У другій половині першого сезону актриса Деніз Кросбі (виконавиця ролі Таші Яр), виявила бажання припинити зйомки в серіалі. З цієї причини в найкоротші терміни сценарій наступних серій був переписаний: Таша Яр загинула, а місце начальника служби безпеки зайняв Ворф (спочатку — молодший офіцер). Втім, згодом Деніз Кросбі знялася в ролі Таші Яр у двох серіях, пов'язаних з подорожжю в часі: «Вчорашній „Ентерпрайз“» (англ. Yesterday's Enterprise ), «Всі блага світу …» (англ. All Good Things ...), а також у серії «Спокута» (англ. Redemption) в ролі командира Сели.
  • Віл Вітон також залишив шоу: згідно зі сценарієм його герой Веслі Крашер поступив в Академію Зоряного Флоту. Віл Вітон відмовився від участі в серіалі, мотивувавши це небажанням грати другорядні ролі.
  • Гейтс МакФедден, яка виконувала роль Доктора Беверлі Крашер, була звільнена після закінчення першого сезону. Замість неї роль корабельного лікаря зайняла актриса Діана Мулдау, яка виконала роль доктора Кетрін Пуласкі (актриса в минулому знімалася в епізодичній ролі в Оригінальних серіях). Втім, така заміна викликала бурхливе невдоволення у шанувальників і, після другого сезону, цей персонаж покинув сценарій без пояснення причин. Роль корабельного доктора повернулася до Гейтс МакФедден.

Спадщина[ред. | ред. код]

За участю героїв «Нового покоління» було знято чотири повнометражні фільми:

Багато ідей і моменти серіалу були використані в наступних серіалах епопеї:

За мотивами «Нового покоління» було випущено безліч романів, оповідань та фан-арту.

Факти[ред. | ред. код]

  • Патрік Стюарт (капітан Пікард) і Джонатан Фрейкс (командер Райкер) були єдиними акторами, що знялися в усіх епізодах серіалу.
  • Майже всі комп'ютери в новому поколінні (а також в Оригінальних серіях і Вояджері) озвучила актриса Меджел Барретт.
  • Джорді Ля Форж сліпий від народження і протягом серіалу носить спеціальний прилад, Візор (англ. VISOR). Візор не тільки заміняє йому очі, але істотно покращує сприйняття в порівнянні зі сприйняттям звичайної людини. Згодом Ля Форж була зроблена операція з повернення зору.
  • Останній сезон Нового Покоління був номінований на премію Еммі 1994 як найкращий серіал.
  • За деякими даними, компанія Paramount Pictures планувала випустити мультиплікаційний серіал за мотивами Нового Покоління.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Тобто, ролі в якому грають живі актори

Посилання[ред. | ред. код]