Бешиха свиней

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Беши́ха свине́й — епізоотична заразна хвороба свиней, спричинювана дуже стійким мікробом Bac. rhusiopathiac suis.

Здебільшого хворіють тварини віком від 3 до 12 місяців Поросята-сисуни і свині старіші від 1 року хворіють рідко. Масові захворювання свиней на бешиху спостерігаються головним чином в жарку пору року, але бувають випадки захворювання і взимку.

Хвороба передається через заражені корми, траву на пасовиськах і воду.

Період інкубації 1—8 днів.

Розрізняють гостру (септичну), шкірну (кропивниця) і хронічну форми бешихи свиней. Найнебезпечніша гостра форма. Вона характеризується високою температурою (42—43°), пригніченим станом, спрагою, відмовлянням від корму; на шкірі появляються спочатку червоні, а потім червонофіолетові плями. Без лікування тварини гинуть на 3—4-й день. При кропивниці підвищується температура і спостерігається тверде припухання шкіри на спині, крижах і боках. Якщо немає ускладнень, захворювання триває 8—12 днів. Хронічна форма — продовження гострої форми або кропивниці.

Боротьба: специфічні профілактич. і лікувальні заходи, карантин, забій хронічно хворих тварин. На бешиху свиней хворіють також вівці, кури, качки, сірі хатні миші. Людина теж сприйнятлива до цієї хвороби.

Література[ред.ред. код]

Собака Це незавершена стаття з ветеринарії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.