Бичок-хамелеон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бичок-хамелеон
T.trigonocephalus.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Підряд: Бичковидні (Gobioidei)
Родина: Бичкові (Gobiidae)
Підродина: Gobionellinae
Рід: Тризубий бичок (Tridentiger)
Вид: Бичок-хамелеон
Біноміальна назва
Tridentiger trigonocephalus
(Gill, 1859)
Синоніми
  • Triaenophorus trigonocephalus Gill, 1858[1]
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Tridentiger trigonocephalus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Tridentiger trigonocephalus
EOL logo.svg EOL: 217128
ITIS logo.svg ITIS: 171912
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 55557

Бичок-хамелеон[2], або тризубий бичок смугастий[3] (Tridentiger trigonocephalus) — вид риб з родини бичкових (Gobiidae). Придонна, солонуватоводна або морська риба.

Характеристика[ред.ред. код]

Голова бичка-хамелеона

Дрібнорозмірна риба, що сягає максимальної довжини 11,0 см.

Зуби у зовнішньому ряді на верхній і нижній щелепах трихверхівкові; лоб вузький і опуклий, його ширина менше горизонтального діаметра ока і міститься 5,1 рази в довжині голови; пори надочних каналів великі, їх діаметр за розміром близький до діаметра задньої ніздрі; надочні канали широкі, зближені, найменша відстань між каналами лівої і правої сторін голови (в середній частині лоба) помітно менше половини горизонтального діаметра ока; промені 1-го спинного плавця не витягнуті у вигляді ниток; самий верхній промінь грудного плавця не має міжпроменевої перетинки; є луска на потилиці і на череві. Шипів у спинному плавці — 7, в анальному — 1. М'яких променів у спинному плавці — 12-14, в анальному — 10-11.

У природних умовах забарвлення бичка-хамелеона дуже мінливе. Зазвичай забарвлення смугасте — тіло світле, рожево-жовте з оливковим відтінком, більш темне на спині. Черево біле, на боках по дві контрастних темних смуги, що проходять уздовж усього тулуба: верхня проходить від вершини очей уздовж спини до основи верхніх променів хвостового плавця; нижня — від початку рила через око, основу грудних плавців, уздовж середини тіла до основи середніх променів хвостового плавця.

Ареал[ред.ред. код]

Природний ареал пролягає вздовж узбережжя Східного Сибіру, Кореї, Японії, Китаю[1]. Поширений у прибережних і естуарних зонах Японського, Жовтого та Південно-Китайського морів. Звідти із баластними водами судів потрапив до Австралії та Каліфорнії, де досяг значної чисельності.[4]

У 2006 р. один екземпляр цього виду знайдений у Середземному морі у гавані Ашдод біля берегів Ізраїлю.[5] З 2008 року зареєстрований у басейні Чорного моря у лимані річки Чорна і деяких Севастопольських бухтах[6]. Стрімко розширює свій ареал.

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]