Жовте море

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Bohai Sea map.png

Жовте море (Гуангай) — частина Тихого океану, між Китаєм і Кореєю; охоплює Західно-Корейську затоку; високі припливи; рибальство.

Площа — 416 тис. км²; средня глибина — 38 м; середній об'єм води — 16 тис. км³; найбільша глибина 106 м.

Хуанхай, напівзамкнене море Тихого океану у східних берегів Азії, на заході від півострова Корея. Розташовано в межах вирівняної мілководої частини материкової мілини. На півдні межує з Східно-Китайським морем по лінії південно-західний край Кореї — острови Чечжудо — берег материка на північ від гирла р. Янцзи (Чанцзян). Назва походить від частинок піску, що виносить Хуанхе.

Береги на півночі і заході переважно низькі, на сході — високі, скелясті, сильно порізані. Крупні затоки: Ляодунська, Бохайвань, що з'єднуються з морем протоками Бохай і Лаотешань, і Західно-Корейською. Глибини рівномірно збільшуються із півночі на південь до 84-92 м, на крайньому південному сході — до 105 м. Ґрунт — мул і пісок.

Клімат помірний, мусонний. Взимку переважають холодні і сухі вітри із північного заходу, влітку — теплі і вологі з південного сходу. З червня по жовтень части тропічні урагани (тайфуни). Середня температура повітря в січні від −10 °C на півночі до 3 °C на півдні, у липні 23 °C, 26 °C. Середня річна кількість опадів від 600 мм на півночі до 1000 мм на півдні з максимумом влітку. Поверхневі течії утворюють циклональний круговорот, який складається з теплої течії на сході, що поступає з Східно--Китайського моря, і холодної течії на заході, що йде з північно-західної частини моря. Швидкість течії 1-4 км/год. температура води в лютому на північному заході нижче 0 °C, на півдні від 6 °C до 8 °C; у серпні від 24 °C на півночі до 28 °C на півдні. Соленість змінюється від 30‰ і менш на північному заході до 33-34‰ на південному сході; поблизу гирл річок зменшується до 26‰ і нижче. У дна, на глибині 30-50 м, температура від 6 °C до 7 °C, солоність 32,5‰. У листопаді на південному заході утворюється крига, яка тримається до березня. Колір води міняється від зеленувато-жовтого до зеленувато-блакитного. Прозорість на південному заході до 10 м, на півдні до 45 м. Припливи переважають неправильні півдобові; величина їх у берегів Кореї до 9 м, в ін. районах від 3 м до 4 м.

Впадають ріки[ред.ред. код]

Порти[ред.ред. код]

Катастрофи[ред.ред. код]


Земля Це незавершена стаття з географії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.