Симон Богушович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Богуш Шимон)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Симон Богушович
Народився 1575
Львів, Львівська земля, Руське воєводство, Малопольська провінція, Корона Королівства Польського, Річ Посполита (Республіка Обох Націй)
Помер 25 травня 1648(1648-05-25)
Львів, Львівська земля, Руське воєводство, Малопольська провінція, Корона Королівства Польського, Річ Посполита (Республіка Обох Націй)
Країна Chorągiew królewska króla Zygmunta III Wazy.svg Річ Посполита (Республіка Обох Націй)
Діяльність художник
Жанр портрет
Magnum opus Battle of Klushino.d

Шимон Богуш, Симон Богушевич (пол. Szymon Boguszowicz) (1575 — 25 травня 1648) — художник і купець вірменського походження, що народився і помер у Львові. Син цехового художника Павла Богуша Доношевича і Катерини Аксентович.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у Вірменському кварталі Львова. Художньому ремеслу навчався у батька, знаходився під впливом західноєвропейського малярства, зберігаючи елементи східного стилю з плоским зображенням, чіткими контурами на темному тлі.

Як і батько, був членом міського цеху малярів, успадкувавши 1605 його майстерню. Працював для роду Мнішеків у їхніх резиденціях у Самборі, замку Ляшків Мурованих. Як придворний художник вирушив з Мариною Мнішек до Москви. Збереглись його коронаційні портрети панянки й Лжедмитрія І, зображення прийому послів, заручин та весілля. Повернувся до Москви в 1610 разом з військом гетьмана Станіслава Жолкевського. Був учасником битви під Клушино, авторство батальної панорами якої, вірогідно, належить йому. Після смерті Юрія Мнішека 1613 працював для Станіслава Жолкевського у Жовкві, оздоблюючи фарний костел Св. Лаврентія, покої замку.

Галерея[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]