Бульвар Гордона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бульвар Гордона
Bullevard logo.gif

логотип газети
Тип тижневик - таблоїд
Формат A3

Головний редактор Дмитро Гордон
Засновано 1995
Політична належність нейтральна до політики
Мова російська
Головний офіс м.Київ, вул. Щекавицька, 30/39, офіс 314
Наклад 570 000

bulvar.com.ua

«Бульвар Гордона» — всеукраїнський щотижневий таблоїд.

Видається з 1995 року (до 2005-го мала назву «Бульвар») російською мовою. Наклад одного номера — 570 тисяч примірників. Читачами тижневика є понад 2,5 мільйони осіб. Крім України, газета окремо видається в США, а також поширюється в Росії, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Франції, Німеччині, Португалії, Індії, Австралії та низці інших країн. Редакційну раду «Бульвару Гордона» з 1998 року очолює відомий поет, прозаїк, публіцист, редактор журналу «Огонёк» (1986—1990), найкращий редактор світу за версією американського журналу World Press Review (1989) Віталій Коротич.

Історія[ред. | ред. код]

Газета «Бульвар» була заснована в 1995 році Дмитром Гордоном, який і став її головним редактором. Гордон є одним з небагатьох українських редакторів, який продовжує плідно творити.[1] Назва тижневика, як згадував Гордон в 2000 році, з'явилася завдяки співачці Маші Распутіній.

« П'ять років тому ми з Олександром Швецем сиділи на концерті Маші Распутіної. До цього ми ніяк не могли вигадати, як назвати нову газету, і тут у кінці шоу вона оголошує: «Сьогодні для вас співали Маша Распутіна і група «Бульвар». »

— Дмитро Гордон[2]

У 2001 році газета рекламувала різних екстрасенсів, гадалок чи астрологів типу Алана Чумака, Павла Глоби та їм подібних.[3]

У 2004 році в ефірі ток-шоу "Я так думаю" (1+1) Дмитро Гордон заявляв, що герої публікацій "Бульвару" самі просили, щоб за ними підглядали. Пізніше він заявляв:

« Смысл не искажается, но бывает такое, что известные люди просят нас поддержать их игру, потому что без игры жизни нет. »

[4]

У 2005 році Дмитро Гордон припиняє випуск газети «Бульвар» і засновує нове видання — «Бульвар Гордона».

« Це збіг. Мій друг, член редакційної ради «Бульвару» Павло Глоба вже 15 років складає для мене особисті гороскопи. <...> Кілька років тому Глоба сказав мені: «навесні 1985 року тебе вперше надрукували в газеті «Комсомольское знамя». Навесні 1995 року ти відкрив «Бульвар». А навесні 2005 року ти повинен почати працювати в іншій газеті». До речі, саме Пал Палич і підказав мені тоді назву цієї газети – «Бульвар Гордона». »

— Дмитро Гордон[5]

Видання публікує історії із життя зірок мистецтва, політики, науки, спорту.[6] У кожному номері виходить інтерв'ю (найчастіше — частинами) Дмитра Гордона з видатними сучасниками.

Станом на січень 2020 рік газета виходила.

Редакційна рада[ред. | ред. код]

До редакційної ради «Бульвару Гордона» входять відомі особистості: Василь Алексєєв, Борис Андресюк, Олег Базилевич, Олег Блохін, Валерій Борзов, Михайло Боярський, Нані Брегвадзе, Сергій Бубка, Леонід Буряк, Анатолій Бишовець, Роман Віктюк, Тамара Гвердцителі, Павло Глоба, Станіслав Говорухін, Андрій Данилко, Армен Джигарханян, Іван Драч, Євген Євтушенко, Леонід Жаботинський, Валерій Золотухін, Анатолій Кашпіровський, Вахтанг Кікабідзе, Йосип Кобзон, Ігор Крутой, Валерій Леонтьєв, Борис Нємцов, Гаврило Попов, Сергій Поярков, Едіта П'єха, Олександр Розенбаум, Софія Ротару, Нікас Сафронов, Ян Табачник, Віллі Токарєв, Алан Чумак, Олександр Швець, Андрій Шевченко, Михайло Шемякін, Микола Шмельов, Нестор Шуфрич.[6] 12 листопада 2012 року склад редакційної ради поповнили Володимир Буковський, Олександр Невзоров та Сергій Хрущов. До останніх днів свого життя до неї входили Людмила Гурченко, Муслім Магомаєв, Євгенія Мірошниченко, Микола Мозговий. З 1998 року редакційну раду очолює відомий поет, прозаїк, публіцист, редактор журналу «Огонек» (1986—1991) Віталій Коротич. Напередодні 6-річчя «Бульвару», у 2001 році, Дмитро Гордон так говорив про прихід Коротича у колектив:

« Віталій Олексійович дуже відданий «Бульвару» і плекає його, як свою кохану дитину. Ще будучи головним редактором «Огонька», він мріяв організувати щось подібне, але потім виїхав до Америки і ця мрія не здійснилася. Зараз вона реалізовується таким чином. Йому дуже цікаво з нами працювати. »

— Дмитро Гордон[7]

Члени редакційної ради визначають стратегію розвитку газети і рецензують матеріали.[7]

« Члени редакційної ради займаються рецензуванням резонансних матеріалів, які готуються до друку і вже вийшли у газеті. При цьому досить часто збираються разом. »

— Дмитро Гордон [1]

Крім того, члени ради ведуть авторські колонки у виданні та часто допомагають Гордону зустрітися з відомими співрозмовниками. Дмитро Гордон стверджує, що редакційна рада «Бульвару Гордона» — явище унікальне, такого немає більше ніде в світі.[1]

У березні 2014 року редакційна рада «Бульвару Гордона» була розформована через українсько-російський конфлікт.

Авторський колектив[ред. | ред. код]

  • Головний редактор: Дмитро Гордон.
  • Заступники головного редактора: Тетяна Нікуленко, Юлія П'ятецька.
  • Журналісти: Алеся Бацман, Володимир Виглазов, Людмила Грабенко, Наталія Двалі, Олександр Ерохін, Ліна Живага, Віктор Курсон, Михайло Назаренко, Тетяна Орел, Любов Хазан, Тетяна Чеброва, Станіслав Черкашин, Ганна Шестак.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • У 1997 році журналістки Лада Лузіна і Олена Крутогрудова в лазні взяли інтерв'ю у композитора і співака Миколи Мозгового, у якому він розкритикував багатьох діячів української естради. Після публікації з Мозговим розірвали дружбу багато керівників і колег, а фестиваль «Море друзів» він змушений був проводити за свої гроші.[1] На думку багатьох можновладців та представників громадськості, зокрема, нині покійного ректора Київського інституту журналістики Анатолія Москаленка, «історія сучасної української журналістики ділиться на два періоди: до інтерв'ю Мозгового „Бульвару“ і після».[8]
  • У 2000 році в під'їзді редакції газети «Бульвар» було виявлено вибуховий пристрій. Його вдалося знешкодити за три хвилини до прогнозованого вибуху.[9]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]