В'ячеслав Ліхачов

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
В'ячеслав Ліхачов
Vyacheslav Likhachov.jpg
Народився 1979(1979)
Москва
Alma mater Єврейський університет (Москва),
МДУ ім. М. В. Ломоносова

В'ячеслав Ліхачов (1979, Москва) — історик, громадський діяч, політолог, керівник міжнародної Групи моніторингу прав національних меншин.

Шеф-редактор веб-сайту eajc.org.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в 1979 р. в Москві. В Москві закінчив Єврейський університет та аспірантуру історичного факультету Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова. Проходив наукові стажування в Єврейському університеті в Єрусалимі, Центрально-Європейському університеті в Будапешті та Варшавському університеті.

Працював в Інформаційно-дослідницькому центрі «Панорама», співпрацював з Інформаційно-аналітичним центром «Сова». Викладав у ЕУМ, Інституті країн Азії та Африки при Московському державному університеті, київському Міжнародному Соломоновому університеті, Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

З 2014 р. — керівник Групи моніторингу прав національних меншин.

У 2009—2014 роках — член Координаційної ради Асоціації єврейських громад і організацій України.

У 2007—2014 роках — член Генеральної ради Євроазійського єврейського конгресу.

Діяльність[ред. | ред. код]

Займається вивченням етнополітичної конфліктології, ксенофобії на пострадянському просторі, ідеології та діяльності праворадикальних рухів Росії та України, політичного екстремізму, теорії нації та націоналізму, історії антисемітизму, історії відродження єврейських громад на пострадянському просторі, міжконфесійних відносин.

Науковий доробок[ред. | ред. код]

Автор трьох книг, кількох брошур, понад шістдесяти наукових публікацій.

Джерела[ред. | ред. код]