В'ячеслав Ліхачов

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
В'ячеслав Ліхачов
Vyacheslav Likhachov.jpg
Народився 1979(1979)
Москва
Діяльність історик, політолог, громадський діяч
Alma mater Єврейський університет (Москва),
МДУ ім. М. В. Ломоносова

В'ячеслав Ліхачов (1979, Москва) — історик, громадський діяч, політолог, керівник Групи моніторингу прав національних меншин. Поряд із Андреасом Умландом та Антоном Шеховцовим є одним із головних дослідників сучасних ультраправих рухів в Україні[1].

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в 1979 р. в Москві. Закінчив Єврейський університет в Москві (ЄУМ) та аспірантуру історичного факультету Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова. Проходив наукові стажування в Єврейському університеті в Єрусалимі, Центрально-Європейському університеті в Будапешті та Варшавському університеті.

Працював в Інформаційно-дослідницькому центрі «Панорама», співпрацював з Інформаційно-аналітичним центром «Сова». Викладав у ЄУМ, Інституті країн Азії та Африки при Московському державному університеті, київському Міжнародному Соломоновому університеті, Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

З 2014 р. — керівник Групи моніторингу прав національних меншин.

У 2009—2014 роках — член Координаційної ради Асоціації єврейських громадських організацій та общин України.

У 2007—2014 роках — член Генеральної ради Євроазійського єврейського конгресу.

У 2017—2019 роках — координатор напряму документування порушень прав людини та воєнних злочинів у зоні збройного конфлікту на Донбасі організації Восток-SOS[2].

Діяльність[ред. | ред. код]

Займається вивченням етнополітичної конфліктології, ксенофобії на пострадянському просторі, ідеології та діяльності праворадикальних рухів Росії та України, політичного екстремізму, теорії нації та націоналізму, історії антисемітизму, історії відродження єврейських громад на пострадянському просторі, міжконфесійних відносин.[3]

Шеф-редактор веб-сайту «Евреи Евразии» http://jewseurasia.org/.

Науковий доробок[ред. | ред. код]

Автор книг «Нацизм в России», «Политический антисемитизм в современной России», «Русское национальное единство: история и идеология», «Right-Wing Extremism in Ukraine: The Phenomenon of Svoboda» та «Від Майдану праворуч. Революція, війна і ультраправі в Україні», а також кількох брошур та понад шістдесяти наукових публікацій тощо.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Інтерв'ю[ред. | ред. код]