Ваша Святість

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ваша Святосте - форма звертання та гоноратив деяких верховних релігійних лідерів. Титул використовується щодо Папи Римського, Вселенського православного патріарха, деяких православних та східних католицьких патріархів та Далай-лами.

Історія[ред. | ред. код]

Його Святість (лат. Sanctitas) — офіційна форма згадування, яка традиційно використовується щодо Папи Римського та східних православних та католицьких патріархів. З початків християнства цей титул застосовувався до всіх єпископів, але з VII ст. став використовуватись лише до патріархів та деяких світських правителів. З XIV на Заході став застосовуватись лише до Папи Римського.

В англійській мові згадування титулу Папи Римського іноді скорочується до абревіатури "HH" або "H.H." (His Holiness).

У православній церкві Вселенський Константинопольський патріарх має повний титул «Його Божественна Всесвятість Архієпископ Константинополя – Нового Риму і Вселенський Патріарх» або «Його Всесвятість» (абревіатура англійською «HAH»).

Також це звернення використовується до деяких православних патріархів, східних католицьких патріархів, а також до глав інших християнських церков (дохалкедонських).

  • Болгарський Патріарх має титул: «Його Святість Патріарх Болгарський і Митрополит Софійський»;
  • Грузинський Патріарх: «Святійший і Блаженнійший Католікос-Патріарх всієї Грузії, Архієпископ Мцхети і Тбілісі, Митрополит Бічвінтський і Цхум-Абхазький»;
  • Російський Патріарх: «Його Святість Патріарх Московський і всієї Русі (Росії)»;
  • Сербський Патріарх: «Його Святість Архієпископ Печський, Митрополит Белградо-Карловацький і Патріарх Сербський».

Також титулом Ваша Святість іменують Далай-ламу та деяких інших керівників нехристянських церков.

Деякі представники[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]