Амір аль-мумінін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Амір аль-мумінін (араб. أمير المؤمنين‎, «князь правовірних»), або Повелитель правовірних — титул халіфів та інших мусульманських правителів. Якщо правитель носить титул амір аль-мумінін, то це означає не лише його політичну владу, але й духовну.

Історія[ред. | ред. код]

На думку сунітів першим, хто носив титул амір аль-мумінін, був Умар ібн аль-Хаттаб[1]. На думку шиїтів титул був даний Алі ібн Абу Талібу ще під час життя пророка Мухаммеда та належить лише йому.

Титул амір аль-мумінін носили халіфи з династії Омеядів та Аббасидів, його і досі використовують деякі мусульманські лідери та сучасні арабські монархи. Відповідно до марокканської конституції король Марокко є амір аль-мумінін.

У 1996 лідер талібів мулла Мухаммед Омар був проголошений амір аль-мумініном та зосередив у своїх руках всю повноту політичної, військової та релігійної влади Афганістану[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «Со смертью Умара (да будет доволен им Аллах) Ислам заплачет» [Архівовано 2 березня 2014 у Wayback Machine.] islamdag.ru 3 Декабрь 2011
  2. Tim Weiner (7 December 2001). Seizing the Prophet's Mantle: Muhammad Omar. The New York Times. Архів оригіналу за 25 березня 2016. Процитовано November 2014.

Джерела та література[ред. | ред. код]