Венера-14

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
АМС «Венера-13», аналогічна за конструкцією "Венері-14"

«Вене́ра-14» — радянська автоматична міжпланетна станція (АМС), запущена для дослідження планети Венера.

Історія запуску[ред.ред. код]

Старт АМС «Венера-14» було здійснено 4 листопада 1981 року в 05:31:00 UTC з космодрому Байконур, за допомогою ракети-носія «Протон». Вага АМС «Венера-14» при старті склала 760 кг. «Венера-14» була копією АМС «Венера-13» і стартовала через п'ять діб після нього.

Склад наукової апаратури[ред.ред. код]

«Венера-14» складалася із орбітального модуля і апарату приземлення. Апарат приземлення був герметичний, і в ньому знаходилося більшість електронних приладів. Прилади призначалися для аналізу хімічного складу, виміру параметрів атмосфери, вивчення спектру розсіяного сонячного світла і для запису електричних розрядів в атмосфері під час спуску на поверхню. На апараті приземлення були встановлені: камера, флуоресцентний рентгенівський спектрометр, сейсмометр і пристрій для забору матеріалів і аналізу ґрунту.

Поштова марка СРСР. 1982. Венера-13, Венера-14

Перебіг космічної експедиції[ред.ред. код]

Через чотири місяці після старту, 5 березня 1982 року, апарат приземлення "Венери-14" відокремився від орбітального модуля і увійшов до атмосфери Венери. Після входу в атмосферу розкрився парашут, який був відстебнутий на висоті 50 км, і апарат приземлення продовжив спуск, використовуючи аеродинамічне гальмування.

Апарат приземлення "Венери-14" приземлився в точці з координатами: 13°15' південної широти і 310° східної довготи. Район приземлення — область Феби (Фебе Регіо - Phoebe Regio). Апарат приземлення корабля "Венера-14" приземлився за 950 кілометрів на південний захід від апарату "Венери-13". Після посадки апарат "Венери-14" передав панорамне зображення навколишнього венеріанського пейзажу. За допомогою автоматичного бура були узяті зразки ґрунту, поміщені потім для дослідження в спеціальну камеру.

Апарат приземлення діяв впродовж 57 хвилин (запланований час дії був 32 хвилини) в довкіллі з температурою 465°C і тиском 94 земних атмосфер.

Посилання[ред.ред. код]