Вернер Байєр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вернер Байєр
англ. Werner Baer
Народився 6 травня 1931(1931-05-06)
Оффенбах-на-Майні, Дармштадт, Гессен, Німеччина
Помер 31 березня 2016(2016-03-31) (84 роки)
Урбана, Іллінойс, США
Громадянство
(підданство)
Flag of the United States.svg США
Flag of Germany.svg Німеччина
Діяльність економіст, педагог, письменник
Alma mater Гарвардський університет (1958)
Науковий керівник Джон Кеннет Гелбрейт
Володіє мовами німецька, португальська і англійська[1]
Заклад Іллінойський університет в Урбана-Шампейн[2], Єльський університет, Університет Вандербільта і Фонд Форда
Нагороди

Вернер Байєр (6 травня 1931 р. — 31 березня 2016 р.) – американський економіст, що працював в університеті штату Іллінойс Урбана-Шампейн і професор економіки Хорхе Лемман. Він отримав ступінь бакалавра з Королівського коледжу в 1953 році, а також магістра та доктора філософії. з Гарвардського університету в 1955 та 1958 роках відповідно. Його дослідження зосереджені на індустріалізації та економічному розвитку Латинської Америки, особливо індустріалізації імпортозаміщення (ISI) та Бразилії.

Дослідження та написання Бейера зосереджувалися головним чином на галузях індустріалізації, економічного зростання та розвитку, державної політики, інфляції та розподілу доходів та справедливості.

Він мав видатний рекорд наукового досягнення, включаючи такі книги, як «Індустріалізація та економічний розвиток в Бразилії» (1965), «Розвиток бразильської металургійної промисловості» (1970) «Бразильське господарство: його зростання і розвиток» (1979), тепер у шостому випуску, а також тривалий потік статей з різноманітних питань економіки та політики.

Одним з унікальних аспектів роботи Бері є зв'язок між історичним, соціальним та інституційним спадкоємством бразильського минулого та його безпосереднього і постійного взаємодії з найбільш актуальними питаннями економічної та державної політики.

Він служив у редакційних колективах «Лузо-бразильський огляд», «Економічний ринок», «Economia Aplicada», «Латиноамериканський бізнес-огляд», «Revista Latinoamericana de Historica Economica y Social», «Ревіста Парагвай», «Економічний соціологічний», «Латиноамериканський дослідницький огляд» та «Світовий розвиток».

Він викладав у Йєлі (1961-65), Вандербілті (1965-74) та Іллінойському університеті (1974—2016), а також займав посаду програмного радника Фонду Форда в Ріо-де-Жанейро з 1967 по 1976 рр. Він заохочував велика кількість молодих людей брати участь у бразильських дослідженнях і набрала багатьох, як з США, так і з Бразилії, для здійснення докторських студій у галузі економіки під його керівництвом.

Баери кілька разів отримали широке визнання в Бразилії. Він отримав престижну медаль Ріо-Бранко від Міністерства закордонних справ Бразилії (грудень 2000 р.), Медальха де Хонра да Інконфіденція з штату Мінас-Жерайс (1995 р.) Та Національний орден Південного хреста від уряду Бразилії (1982 р.))

Економіст Світового банку Карлос Альберто Брага зазначає, що аналіз Баєра економічного розвитку Латинської Америки є не лише заслуженим місцем у економічній літературі, присвяченій регіону, але й дуже впливовим мислителем і дослідником. Це тому, що він відповідальний за створення однієї з найбільших мереж тих, хто зацікавлений в економіці Латинської Америки. Його вплив на дебати про економічний досвід Латинської Америки виходить далеко за його твори. [1] За час своєї роботи в Іллінойсі Баер порадив Рафаелю Корреа, нинішньому президенту Еквадору, та Олександру Томбіні, колишньому президенту Бразильського центрального банку. Його книга «Бразильська економіка: ріст і розвиток» — це один з найважливіших вивчень англійської мови про всі аспекти економічного розвитку Бразилії та наразі знаходиться у 7-му випуску.

Він служив видатним викладачем у Папському католицькому університеті в Ріо-де-Жанейро, Бразилії, а також в Новому університеті Лісабона, Португалія. Він також працював доцентом Єльського університету та викладачем Гарвардського університету. [2]

Вернер Баер помер після раптової та короткої хвороби 31 березня 2016 року. [3] [4]

  1. ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  2. http://faculty.las.illinois.edu/wbaer/