Винстон-Сейлем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Винстон-Сейлем — місто у штаті Північне Кароліна, що утворилося сполученням колишніх міст Винстон та Сейлем.

Winston Salem skyline, January 2006.jpg

Населення 229,828 тисяч осіб (2009); у межах агломерації 484,921 тисяч осіб (2009 рік); у межах конурбації Ґрінсборо- Винстон-Сейлем- Хай-Пойнт, що називається «Пієдмонт-Траяд» — 1581,122 тисяч осіб (2009 рік).

Винстон-Сейлем є адміністртивним центром округу Форсайт й є четвертим за населенням містом у Північній Кароліні. У межах метрополії Пієдмонт Траяд він є другим після Ґрінсборо. Але саме тут знаходиться найвищій хмарочос метрополії. Прізвиська міста: «Твин-ситі» — за його подвійну окрему історію міст Сейлема й Винстона; й «Кемел ситі» — за положенням тютюнової промисловості у області; «Винстон» — спрощена місцева назва міста.

Клімат[ред.ред. код]

Середньодобова температура липня — +26 °C, січня — +4 °C.

Історія[ред.ред. код]

Сейлем 1766–1913[ред.ред. код]

Моравська церква обрала цю місцевість для заселення 1753 року й нарікла її Вахау за долиною у Дуная у Нижній Австрії. Власне місто Сейлем засноване 1766 року за ґебрейським словом «шалом» — «покій». До американської громадянської війні тільки члени моравської церкви могли мешкати у місті. Зараз історичний Сейлем є місцевістю міста Олд Сейлем. Багато його будинків були відновлені.

Винстон 1849–1913[ред.ред. код]

Засноване 1849 року й назване за місцевим полковником й сенатором Джозефом Винстоном.

Винстон-Сейлем[ред.ред. код]

Міста офіційно об'єднано 1913 року. З життям місто тісно пов'язана тютюнова компанія R.J. Reynolds. Заснована 1874 у місті вона стала світовим виробником тютюну. Тут вироблялися сигарети Кемел з французького папіросного паперу й турецького тютюну. Для турецького тютюну Винстон-Сейлем був офіційним портом прийому, незважаючи на відстань від океану 320 км. Компанія також породила різні бренди сигарет: Camel, Winston, Salem, Doral, Eclipse.

1911 року був засноаний Ваковія банк, що став одним з найбільших у ЗДА, але у наслідок кризи «хатньої бульбашки» 2008 року був придбаний Веллс Фарго банк.

1929 року був побудований 96-метровий хмарочос «Рейнолдс білдінг», архітектора Вилльяма Ф. Ламба. Він був найвищим південніше Балтимору й став прототипом найвищого хмарочосу Нью-Йорку Імпайр Стайт білдінг, що побудували 1931 року.

Освіта[ред.ред. код]

У Винтон-Сейлемі три університети й один коледж: Винстон-Сейлем державний університет — заснований 1892 року й історично вважається афро-американським, Вейк Форест університет — відомий приватний університет, школа мистецтв Університету Північної Кароліни, Сейлем коледж — 4-ьох річний коледж ліберальних мистецтв для жінок.