Висоцька Ольга Євгенівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ольга Євгенівна Висоцька
Народилася 17 червня 1974(1974-06-17) (46 років)
Дніпропетровськ, Українська РСР, СРСР
Місце проживання Україна м. Дніпропетровськ
Громадянство Україна Україна
Діяльність філософ
Alma mater Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
Сфера інтересів соціальна філософія
Заклад Дніпровська академія неперервної освіти
Посада завідувач кафедри філософії
Вчене звання доцент
Науковий ступінь доктор філософських наук
Науковий керівник Єрмоленко Анатолій Миколайович, Панфілов Валерій Олександрович
Відома завдяки: висунула та обґрунтувала теорію комунікації як основи соціальних перетворень у добу Постмодерну

Висоцька Ольга Євгенівна (*17 червня 1974, Дніпропетровськ) — сучасний український філософ, доктор філософських наук. Декан факультету відкритої освіти (2011 р.), завідувач кафедри філософії випереджаючої освіти та управління інноваційною діяльністю Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (2010 р.). З січня 2018 - завідувач кафедри філософії Дніпровської академії неперервної освіти.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася 17 червня 1974 р.

Закінчила Дніпропетровський державний університет у 1997 році.

У 2003 р. захистила кандидатську дисертацію за темою «Моральні цінності як основи взаємодії суспільства з природою», у 2010 р. — докторську дисертацію за темою «Феномен комунікації у ситуації Постмодерну» за спеціальністю «соціальна філософія та філософія історії».

З 1997 по 2000 рр. навчалася в аспірантурі Дніпропетровського національного університету при кафедрі філософії, а з 2006 по 2009 — у докторантурі Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. З 2000 по 2001 рр. працювала на посаді старшого викладача кафедри соціальних дисциплін Дніпропетровського юридичного інституту МВС України, а з 2002 року працює в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти — спочатку на посаді старшого викладача та доцента кафедри теорії та методики освіти, завідувача кафедри філософії випереджаючої освіти та управління інноваційною діяльністю, а з 2011 р. — декана факультету відкритої освіти.

Основні навчальні курси та предмети, які викладає: «Філософія», «Релігієзнавство», «Логіка», «Етика», авторські курси з філософії освіти, теорії комунікації, морально-ціннісної проблематики, соціокультурних аспектів трансформації змісту сучасної освіти, проблем сталого соціального розвитку та випереджаючої освіти.

Є автором понад 180 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, у тому числі — наукових монографій: «Комунікація як основа соціальних перетворень (у контексті становлення постмодерного суспільства)» (2009 р.) «Етика взаємодії суспільства з природою: морально-ціннісні основи екологічної культури» (2012 р.), науково-методичного посібника «Освіта для сталого розвитку» (2011 р.), навчально-методичних посібників: «Основи державного управління» (2008 р., у співавторстві), «Будівництво власного здоров'я: від філософії до практики» (2010 р., у співавторстві, має гриф МОН), «Випереджаюча освіта для сталого розвитку: методологія, методика, технології» (2012 р.). Є співавтором таких мультимедійних посібників як «Людина і суспільство» (2006 р.), «Етика: посібник для 5 класу» (2007 р.), «Етика: посібник для 6 класу» (2007 р.)

Сфера наукових інтересів: теорія комунікації, медіафілософія, проблеми суспільного розвитку та впливу комунікативних процесів на соціальне буття сучасної людини, питання формування моральної та екологічної культури особистості в умовах соціальних трансформацій ХХІ століття.

Публікації[ред. | ред. код]

  1. Висоцька О. Є. Комунікація як основа соціальних перетворень (у контексті становлення постмодерного суспільства.[недоступне посилання з червень 2019] — Монографія. — Дніпропетровськ: «Інновація», 2009. — 316 с.
  2. Висоцька О. Є. Етика взаємодії суспільства з природою: морально-ціннісні основи екологічної культури.[недоступне посилання з червень 2019] — Монографія / О. Є. Висоцька. — Дніпропетровськ: «Акцент ПП», 2012. — 172 с.
  3. Висоцька О. Є. Освіта для сталого розвитку.[недоступне посилання з червень 2019] — Науково-методичний посібник / О. Є. Висоцька. — Дніпропетровськ : Роял Принт, 2011. — 200 с.
  4. Висоцька О. Є. Випереджаюча освіта для сталого розвитку: методологія, методика, технології.[недоступне посилання з червень 2019] — Навчально-методичний посібник / О. Є. Висоцька. — Дніпропетровськ : Видавництво «Акцент ПП», 2012. — 292 с.

Посилання[ред. | ред. код]

Наукова біографія Висоцької Ольги Євгенівни Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Київ.