Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Центральна церква євангельських християн-баптистів «Дім Євангелія» м. Київ
Вінницька церква Дім Євангелія була відкрита у 1996 і є однією з найбільших баптистських церков України.

Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів (ВСЦ ЄХБ) — національна міжцерковна структура, що об'єднує більшість церков євангельських християн-баптистів України та української діаспори.

Один з найчисельніших баптистських союзів Європи (близько 120000 членів, 2800 церков і груп). Об'єднання українських церков існувало у складі ВР ЄХБ, а у 1994 р. було реформоване в незалежний союз (Всеукраїнський союз об'єднань ЄХБ). З 2006 р. ВСО ЄХБ перейменований у Всеукраїнський союз церков ЄХБ (ВСЦ ЄХБ).

Керівники ВСО ЄХБ: Г. Комендант (1994—2006 рр.), В. Нестерук (2006—2014 рр.), В. Антонюк (з 27 червня 2014).

ВСЦ ЄХБ грає активну роль у багатьох міжнародних християнських організаціях (Європейська баптистська федерація, Всесвітній союз баптистів), але не бере участі в екуменічному русі. ВСЦ ЄХБ є членом Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій, Наради представників християнських церков України, Ради євангельських протестантських церков України.

Основні напрями діяльності[ред. | ред. код]

Місіонерська, соціальна, християнська освіта, засоби масової інформації. Активна зовнішня місіонерська діяльність — біля тисячі місіонерів здійснюють служіння у Росії, Узбекистані, Туркменістані, Китаї, Португалії, Латвії, Греції, Індії та інших країнах.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]