Довідка:Простір назв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Простір назв суб'єктів Простір назв Обговорення
0 (Головна/Статті) Обговорення 1
2 Користувач Обговорення користувача 3
4 Проєкт[en] Обговорення Вікіпедії 5
6 Файл Обговорення файлу 7
8 MediaWiki[en] Обговорення MediaWiki 9
10 Шаблон[en] Обговорення шаблону 11
12 Довідка Обговорення довідки 13
14 Категорія Обговорення категорії 15
100 Портал Обговорення порталу 101
828 Модуль Обговорення модуля 829
Неактивні
118 Інкубатор Обговорення інкубатора 119
710 Субтитри Обговорення субтитрів 711
Застаріло
2300 [[Вікіпедія:Додатки|]] 2301
2302 [[Вікіпедія:Додатки|]] 2303
-1 Спеціальна сторінка[en]
-2 Медіа

Простір назв (англ. namespace) — це множинність сторінок у проєктах Вікімедіа за їхнім призначенням (енциклопедичних, користувацьких, службових тощо), чиї назви[en] починаються зі спеціально зарезервованих слів (префіксів), які розпізнаються програмним забезпеченням MediaWiki та за якими слідує двокрапка. Наприклад, сторінка Довідка:Файли належить до простору назв Довідка, а сторінка Вікіпедія:Авторські права — до простору назв Вікіпедія.

Стандартний набір, який використовує Українська Вікіпедія, складається з 22 основних (11 просторів назв, що виділяються за предметом, та 11 кореспондучих з ними просторів назв обговорення), 4 неактивні та 2 віртуальні простори назв. Усі вони відображені в таблиці праворуч.

Простори назв

[ред. | ред. код]

За предметом

[ред. | ред. код]

Обговорення

[ред. | ред. код]

Кожен з вищезазначених просторів назв має відповідний йому простір обговорення. Простори обговорення позначаються префіксом Обговорення: (наприклад, Обговорення довідки:Таблиці).

Більшість сторінок у просторі використовується для обговорення змін до відповідних їм сторінок основного простору.

Сторінки простору обговорення користувачів використовуються для залишення повідомлень конкретним користувачам.

Віртуальні

[ред. | ред. код]

Додатково до просторів наз за предметом та відповідних їм просторів обговорення, існують двоє інших, «віртуальних», просторів назв (без відповідних просторів обговорення).

  • Простір спеціальних сторінок (префікс Спеціальна:) складають сторінки, що створюються під конкретну мету, пов'язану з функціонуванням Вікіпедії. Перелік спеціальних сторінок доступний за посиланням Спеціальна:Спеціальні сторінки.
  • Простір прямих медіа-посилань (префікс Медіа:) може бути використаний для прямого посилання на медіа-файл (наприклад, Медіа:Синхронне_плавання.jpg) замість посилання на сторінку з його описом (наприклад, Файл:Синхронне плавання.jpg).

Використання у вікікоді

[ред. | ред. код]

При створенні шаблонів можна використовувати такі «магічні слова»:

  • {{NAMESPACE}} повертає простір назв поточної сторінки.
  • {{ns:число}} повертає локалізовану назву простору.
  • {{nse:число}} повертає те ж саме, але в форматі URL-адреси MediaWiki, де прогалини замінені символом підкреслення, що дозволяє використовувати їх у зовнішніх посиланнях.

Для визначення простору назв і керування поведінкою сторінки створена група так званих мета-шаблонів. Це шаблони {{Main other}} та більш комплексний та багатоцільовий {{Namespace detect}}. Шаблони керування поведінкою сторінок залежно від простору назв знаходяться у категорії Шаблони для маніпуляцій з простором.

Для інформації як змінювати вигляд сторінки у різних просторах назв за допомогою стилів CSS — див. CSS-based namespace detection на сторінці довідки Meta.

Див. також

[ред. | ред. код]