Вільям Сафайр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
President Bush presents William Safire the 2006 President Medal of Freedom.jpg

Вільям Сафайр (англ. William Safire; 17 грудня 1929 - 27 вересня 2009) — американський журналіст, відомий колумніст газети The New York Times, лауреат Пулітцерівської премії 1978 року, колишній спічрайтер президента Річарда Ніксона.

У газеті The New York Times Сафайр більше тридцяти років вів колонку "Про мову", що принесла йому популярність і визнання серед американських журналістів. З 1973 по 2005 рік Сафайр написав близько трьох тисяч авторських колонок, а також декілька робіт з політології. У США Сафайр був визнаний і як лексикограф.

Вільям Сафайр був помічником і спічрайтером президента Річарда Ніксона за часів Вотергейтського скандалу, який в 1974 році привів до відставки Ніксона.

Вільям Сафайр також відомий тим, що організував так звані "кухонні дебати" між Хрущовим і Ніксоном під час американської виставки в Москві в 1959 році. Стенограма ідеологічної дискусії радянського і американського лідерів була опублікована в The New York Times, в радянській пресі ця бесіда так і не була опублікована.

Вільям Сафайр помер у віці 79 років від раку в хоспісі міста Роквілл, штат Меріленд.