Герб Авдіївки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Авдіївки
Avdiivka gerb.png
Деталі
Носій Авдіївка
Затверджений 19 червня 2002
Корона срібна міська
Щит французький
Використання міський

Герб Авді́ївки — офіційний символ міста Авдіївка Донецької області, затверджено Рішенням № 4/2-33 сесії міської Ради від 19 червня 2002 року.

Автори герба: Євген Олександрович Малаха, Павло Васильович Чесноков.

Опис[ред.ред. код]

Щит напіврозсічений і пересічений. У першій частині в зеленому полі золота підкова. У другій частині в лазуровому полі золотий молоток і розвідний ключ, покладені в андріївський хрест. У третій частині в чорному полі чотири червлених гонта, що виникають, тонко облямованих сріблом.

Щит прикрашений срібною міською короною з трьома зубцями, обрамлений праворуч і ліворуч, перевитий і з'єднаний внизу блакитною стрічкою з написом золотими буквами «Авдіївка».

Значення символіки[ред.ред. код]

Зелений колір символізує достаток, який дає людям земля, а також говорить про те, що довгий час сільське господарство було основним заняттям жителів Авдіївки.

Підкова, по-перше, символізує коня як помічника людини у праці, а по-друге, є талісманом на майбутнє щастя.

Лазуровий колір — символ краси і величі, а також блакитного неба.

Покладені навхрест молоток і розвідний ключ є емблемою залізничного транспорту, що у свою чергу свідчить про те, що розвиток Авдіївки як промислового центру починався з будівництва залізниці до Юзівки.

Чорне поле з червоними прямокутниками символізує коксохімічне виробництво (Авдіївський коксохімічний завод — найбільший у Європі і є основним виробництвом у місті, на ньому працює більшість жителів). Це зображення примітивно зображає зовнішній вигляд коксохімічної батареї.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]