Герб Горлівки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Горлівки
Gorlivka gerb.png
Герб Горловки (СССР).png
герб радянського періоду
Деталі
Носій Горлівка
Затверджений 27 серпня 1999
Корона срібна міська
Щит іспанський
Щитотримачі шахтар і Архангел Михаїл
Девіз ГОРЛОВКА
Ранні версії щит французький

Герб Го́рлівки — офіційний символ міста Горлівки затверджений рішенням № 1108 XXIII/10-28 сесії міської ради від 27 серпня 1999 року. Автор Леонід Толстов.

Опис[ред. | ред. код]

Герб міста являє собою зображення центрального триколірного зелено-червоно-чорного щита в співвідношенні 2:1:1. У першому зеленому полі зображення птаха горлиці. Перше і друге поля розділені срібно-чорним нитяним перев'язом ліворуч. У третьому чорному полі два схрещених срібних молотки. Над щитом міська корона з трьома зубцями. На короні — дата заснування міста «1779». Над короною — суцвіття соняшника з трьома листами.

Щит праворуч і ліворуч обрамлений гілками акації, перевитими срібною стрічкою. Ліворуч від щита зображення шахтаря з відбійним молотком у лівій руці, праворуч — зображення архангела Михаїла зі списом. Унизу на стрічці напис російською мовою великими золотими літерами «ГОРЛОВКА», над стрічкою — червона гвоздика — символ революційного минулого міста, під стрічкою зображення п'яти спадаючих дубових листків.

Спочатку герб зображувався на французькому щиті, пізніше щит був змінений на рекомендований Українським геральдичним товариством іспанський.

Герб радянського періоду[ред. | ред. код]

Герб часів СРСР був затверджений 16 листопада 1988 року рішенням №299 виконавчого комітету міської ради.

У червоному полі з лазуровою зубчастою главою — розтята лазуровим і чорним реторта. У лівій стороні реторти — золота фреза і шестірня гірничого комбайна. Глава обтяжена золотою назвою міста російською мовою. Автор — К. Царенко.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]