Герб Сумської області

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Сумської області
Coat of Arms of Sumy Oblast.svg
Деталі
Носій Сумська область
Затверджений 12 липня 2000
Щит Французький щит

Герб Сумсько́ї о́бласті — символічний знак, що виражає історичні й духовні традиції Сумщини. Разом із прапором становить офіційну символіку органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Сумської області. Сучасні прапор і герб Сумської області затверджені 12 липня 2000 року 15-ю сесією Сумської обласної ради третього скликання. Автор герба — Ю. М. Шелковніков.

Опис[ред. | ред. код]

Елементи герба розташовані на геральдичному щиті з синім полем та жовтою окантовкою. Синій колір поряд із жовтим здавна традиційними кольорами Сумщини. У синьому полі золотий шолом із срібними деталями, під ними зліва (геральдично) вигнутий С—подібно золотий колосок пшениці з 25 зернятками, справа — золотий охтирський хрест.

Значення символів[ред. | ред. код]

  • Золотий шолом у верхній частині герба — символ історичного початку цих земель із часів Київської Русі.
  • Золотий колос, зігнутий у вигляді букви «С», із 25 зернятками символізує історичний шлях, який пройшли ці землі до утворення Сумської області, і вказує на кількість суб'єктів регіону. Разом із тим він символізує хліборобство — основне заняття жителів області з прадавніх часів і вказує на основні риси характеру: працелюбність, гостинність, домовитість, любов до рідної землі.
  • Золотий хрест вказує на те, що ці риси характеру поєднуються з високою духовністю, яка передається із покоління в покоління.

Розташування їх під золотим шоломом символізує готовність і здатність жителів області в будь-який час захистити свою рідну землю, духовні і матеріальні надбання, які впродовж усієї історії не раз яскраво виявлялися — від битв кочовими племенами і до героїчних сторінок німецько-радянської війни.

Ці три елементи разом символізують також три складові частини Сумської області.

Перевага синьо-жовтих кольорів вказує на те, що область є невід'ємною частиною держави Україна.

Див.також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]