Герміпп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Герміпп Смирнійський (грец. Ἕρμιππος) — філософ-перипатетик. Античні письменники називали його Каллімаховим (грец. ό Καλλιμάχειος), тому можна зробити висновок, що він був учнем Каллімаха (середина III ст. до н. е.). Однак, в той же час, той факт, що він написав біографію Хрісіппа, доводить, що Герміпп жив наприкінці століття. Його праці мали велике значення та цінність.[1] Їх неодноразово згадували античні автори під різними назвами, які, можливо, просто були розділами великої біографічної праці Герміппа, що часто цитується під назвою «Життєписи». Праця містила багато важливих біографій античних фігур, у тому числі ораторів, поетів, істориків та філософів. Вона містила найраннішу біографію Арістотеля, а також таких філософів як Піфагор, Емпедокл, Геракліт, Демокріт, Зенон Елейський, Сократ, Платон, Антисфен, Діоген Синопський , Стільпон, Епікур, Теофраст, Гераклід Понтійський, Деметрій Фалерський та Хрісіпп. Праця не збереглась, але існують багато обширних цитат.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Josephus, Contra Apionem i. 22; Jerome, De Viris Illustribus Praef.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Hermippos of Smyrna Critical edition and English translation of the extant fragments by J. Bollansée, Leiden, Brill, 1999.
  • Jan Bollansée, Hermippos of Smyrna and His Biographical Writings. A Reappraisal, Leuven, Peeters, 1999.
  • Fritz Wehrli, Hermippos des Kallimacheer, Basel Stuttgart: Schwabe & Co., 1974 (editions of fragments, superseded by Bollansée 1999).