Гну

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гну
Блакитний гну
Біологічна класифікація
Царство: Animal
Тип: Chordate
Підтип: Vertebrata
Клас: Mammal
Ряд: Artiodactyla
Родина: Бикові (Bovidae)
Підродина: Бубалові (Alcelaphinae)
Рід: Connochaetes
Lichtenstein, 1812
Species
Connochaetes gnou– чорний гну
Connochaetes taurinus– блакитний гну

Гну (дуже часто антилопа гну, лат. Connochaetes) — рід великих копитних тварин, що мешкають в Африці. Гну відносяться до родини порожнисторогих. Рід гну складається з двох видів — чорного і блакитного гну.

Гну досягають росту 1,15 — 1,4 м в плечах і маси тіла 150 — 250 кг . Населяють савани Африки, особливо Серенгеті. Тривалість життя може становити понад 20 років.

Широко відома щорічна сезонна міграція гну, коли стада антилоп переходять на нові пасовища, де після сезону дощів з'являється їх головна їжа - невисока трава. Сезони наймасштабнішої міграції - травень та листопад, в травні 1,5 мільйона тварин мігрує від рівнин до лісів, а в листопаді, після сезону дощів, вони повертаються[1].

Період спаровування зазвичай триває три тижні. Розмноження не приурочено до певної пори року. Вагітність триває близько 8,5 місяців, в посліді одне, рідко двоє дитинчат. У віці одного тижня телята починають підгодовуватися травою, період лактації становить 7-8 місяців[2].

Гну — важлива частина екосистеми рівнин, так як їх екскременти удобрюють ґрунт. Також гну є важливим джерелом їжі. Але вони сумно відомі тим, якої шкоди завдають під час втечі. Типова панічна втеча являє собою рух 500 гну на швидкості 55 км/год протягом близько півгодини.

Примітки[ред.ред. код]