Гоголь-моголь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гоголь-моголь

Ґоґоль-моґоль, ґоґель-моґель — десерт з яєць. Страва готується з яєчних жовтків, розтертих з цукром та невеликою кількістю рому чи коньяку, однак може готуватися і без алкоголю. Отримана суміш розводиться водою і збовтується з льодом. Існує безліч рецептів страви, які, крім вищенаведених основних, містять й інші інгредієнти — шоколад, фруктовий сік, полуницю тощо.

Традиційно вважається, що гоголь-моголь гарно впливає на горло — допомагає вгамувати біль чи навіть повернути або ж покращити голос.

Походження назви[ред.ред. код]

Назва його походить від вислову нижньонімецькою нім. Kuddel-muddel. Вважають, що гоголь-моголь придумав кондитер Манфред Кекенбауер під час експериментів з консервування солодощів, а патент на його масове виробництво придбав один відомий харчовий концерн за півтора мільйона марок. Однак існує легенда, що понад сто років тому цей напій вигадав кантор синагоги Ґоґель з Могильова, який через втрату голосу позбувся роботи. У пошуках засобу, що могло б повернути йому голос, Гогель придумав рецепт: «взяти сире яєчко і кокнуть в кухоль, покришити хліба, посолити і збовтати».

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Л. С. Паламарчук. Словник української мови, с. 612 // Українська мова: енциклопедія. — К.: Вид-во «Укр. енцикл.» ім. М. П. Бажана, 2004.