Гордон Мур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Гордон Мур
англ. Gordon Earle Moore
Gordon Moore.jpg
Гордон Мур, 2004
Народився 3 січня 1929(1929-01-03) (89 років)
Сан-Франциско, США
Громадянство США США
Ім'я при народженні Gordon Earle Moore
Діяльність підприємець, вчений у галузі інформатики, хімік, філантроп
Відомий співзасновник компанії Intel,
закон Мура
Alma mater  • Каліфорнійський технологічний інститут
 • Університет Каліфорнії (Берклі)
 • Університет штату в Сан-Хосе
Заклад Університет Каліфорнії (Берклі)
Членство Американська академія мистецтв і наук
Національна інженерна академія США[d]
Нагороди
Президентська медаль Свободи

Медаль Перкіна (2004)
Медаль пошани IEEE (2008)

Го́рдон Ерл Мур (англ. Gordon Earle Moore; нар. 3 січня 1929 року в Сан-Франциско, Каліфорнія) — американський інформатик, бізнесмен, засновник компанії Intel, автор «закону Мура».

Біографія[ред.ред. код]

У 1950 році отримав ступінь бакалавра хімії в Каліфорнійському університеті в Берклі в Каліфорнії. У 1954 році отримав ступінь доктора наук в галузі хімії і фізики в Каліфорнійському технологічному інституті.

З 1953 року працював у лабораторії прикладної фізики в Університеті Джонса Гопкінса. З 1956 р. працював в Shockley Semiconductor Laboratory в Пало Альто, Каліфорнія, під керівництвом Вільяма Шоклі.

У вересні 1957 року Мур і ще сім талановитих інженерів (віроломна вісімка) йдуть з Shockley Semiconductor Laboratory через розбіжності з Шоклі і засновують власну компанію Fairchild Semiconductor для роботи з кремнієвими транзисторами в Маунтін-В'ю, Каліфорнія. З 1957 працював у Fairchild Semiconductors начальником інженерного відділу, а з 1959 Мур стає директором R&D і керує групою з розробки n-p-n транзистора.

У липні 1968 року Мур з Робертом Нойсом йдуть з Fairchild Semiconductors і стають засновниками корпорації Intel. Перший час Мур обіймав посаду виконавчого віце-президента. У 1975 році він був призначений президентом і головним виконавчим директором Intel. Ці посади він займав до квітня 1979 року, коли його обрали головою ради директорів і головним виконавчим директором корпорації. Гордон Мур залишався на посаді головного виконавчого директора корпорації до 1987 року, а в 1997 році у зв'язку з досягненням пенсійного віку йому було присвоєно звання почесного голови ради директорів.

19 квітня 1965 вивів і опублікував так званий «закон Мура», згідно з яким кількість транзисторів в кристалі мікропроцесора подвоюється кожні два роки. У 1995 році він змінив тимчасову[Яку?] складову закону і заявив про подвоєння кількості транзисторів кожні два роки. Спочатку виведений як емпіричне правило, закон Мура з часом став основоположним принципом напівпровідникової галузі, що визначає створення все більш могутніх напівпровідникових мікросхем зі все нижчою собівартістю.

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]