Гризлов Борис В'ячеславович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Борис Гризлов

Бори́с Вячесла́вович Гризло́в (*15 грудня 1950, Владивосток) — російський державний і політичний діяч. Лідер партії «Єдина Росія», голова Державної думи РФ.

З життєпису[ред.ред. код]

Через чотири роки після народження Бориса його сім'я переїхала до Ленінграда. Тут він закінчив ленінградську політехнічну школу № 211 із золотою медаллю, в 1973 році — закінчив Ленінградський електротехнічний інститут зв'язку ім. М. А. Бонч-Бруєвича (ЛЕІЗ) за фахом «радіоінженер». Тема диплома: «Наземний передавач лінії зв'язку ШСЗ (штучний супутник Землі)». З 34 оцінок у вкладиші диплома Ленінградського електротехнічного інституту було 20 п'ятірок. Був активним членом комітету комсомолу, комісаром будівельного загону.

У студентські роки Борис Гризлов встиг знятися у відомому фільмі «Земля Саннікова». У фільмі він зіграв в одному з епізодів — сидів за столиком в кафе, де проходила зустріч головних героїв.

По розподілу потрапив в науково-виробниче об'єднання імені Комінтерну, в НДІ радіобудови, де займався розробкою космічних систем зв'язку. У 1977 році поступив на роботу в ленінградське виробниче об'єднання «Електронпрібор». У 1985 році вибраний до складу профспілкового комітету З «Електронпрібор».

З 1996 року по 1999 рік працював у сфері вищої освіти. Зокрема, за його ініціативою були створені «Інститут прискореного навчання керівних працівників» і «Центральний інститут працівників міського господарства». В цей же час він очолював навчально-методичний центр нових технологій навчання «Балтійського державного технічного університету імені Д. Ф. Устинова».

У 1998 році балотувався в Законодавчі збори Санкт-Петербурга, але не пройшов. Починаючи з осені 1999 року керував штабом одного з кандидатів в губернатори Ленінградської області Віктора Зубкова (Зубков не пройшов). Цього ж року Гризлову було запропоновано очолити пітерську «Єдність» (на підтримку незалежних кандидатів). Борис Вячеславович погодився і був призначений керівником виборчого штабу «Єдність» в Санкт-Петербурзі. Практично одночасно з цим очолив Міжрегіональний фонд ділової співпраці «Розвиток регіонів».

У грудні 1999 року вибраний депутатом Держдуми за федеральним списком міжрегіонального руху «Єдність». 12 січня 2000 року вибраний керівником фракції «Єдність» в Держдумі. З травня місяця — представник Думи по зв'язках з країнами «Великої сімки».

28 березня 2001 року призначений міністром внутрішніх справ РФ. Кажучи про призначення Гризлова, Путін підкреслив, що це чисто «політичне призначення». Як міністр, Гризлов прославився справою «перевертнів в погонах» — розслідуванням посадових злочинів офіцерів міліції, що фабрикували справи і вимагали гроші. Словосполучення «перевертні в погонах», ськазаноє Гризловим на прес-конференції, стало крилатою фразою і обьектом анекдотів.

У листопаді 2002 року Вища рада «Єдиної Росії» вибрала його на посаду голови партії.

24 грудня 2003 року Гризлов подав Президентові РФ Володимиру Путіну заяву про відставку з посади голови МВС РФ у зв'язку з обранням 7 грудня депутатом Держдуми четвертого скликання. Одночасно з цим очолив провідну думську фракцію — фракцію партії «Єдина Росія» і став Головою Державної Думи. 24 грудня 2007 року знов вибраний головою Державної думи п'ятого скликання.

11 січня 2016 прибув до Києва як представник Росії у Тристоронній контактній групі приїхав до України щодо врегулювання ситуації на Донбасі. [1] Олег Соскін розцінив це як антиконституційний переворот.[2]

Сім'я і приватне життя[ред.ред. код]

Борис Гризлов грає за збірну Російської думи по футболу (18 липня 2007, Белград)
  • Батько — Вячеслав Гризлов. Під час Другої Світової війни був військовим льотчиком на Дальньому Сході, пізніше працював в системі Міноборони.
  • мати — вчителька.
  • дружина — Ада Вікторівна. Закінчила ЛЕІЗ. Проректор «Інституту прискореного навчання керівних працівників» в Санкт-Петербурзі.
  • син — Дмитро, 1979 року народження.
  • дочка Євгенія, 1980 року народження.

Кандидат політичних наук. Захоплюється спортом, має спортивні розряди з шахів, стрільби, тенісу.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]