Гуржос Вадим Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гуржос Вадим Миколайович
Гуржос Вадим.jpg

Гуржос Вадим
Народився 9 вересня 1958(1958-09-09) (59 років)
Кривий Ріг, Дніпропетр. обл., Українська РСР, СРСР
Громадянство Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність бізнесмен[d], політик і економіст
Alma mater Криворізький національний університет
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Почесна грамота Кабінету Міністрів України

Вадим Миколайович Гуржос (9 вересня 1958 року, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область) — український суспільний та державний діяч, підприємець.

Біографічна довідка[ред.ред. код]

Народився 9 вересня 1958 року (м. Кривий Ріг); мати Гуржос Ганна Дмитрівна, проживає в м. Кривий Ріг; батько Гуржос Микола Іванович, був головним інженером найбільшого рудника у Кривбасі, мав Державні нагороди та запатентовані винаходи; дружина — Галина Олександрівна(н.1974); сини Микола (н.1990), Матвій (н.2008), Михайло (н.2011); донька Мар'яна (н.2004).

В 1980 році завершив Криворізький гірничорудний інститут за фахом «прикладна геодезія», маркшейдерсько-шахто-будівельний факультет. В 1990 році отримав другу вищу освіту. Випускник економічного факультету Київського інституту народного господарства (заочна форма навчання).

Професійна діяльність[ред.ред. код]

Розпочав трудову діяльність у віці 21 року.

Підприємницька діяльність[ред.ред. код]

  • 1990–1995 роки директор/ виконавчий директор представництва компанії Sytco AG Switzerland в Україні. Металургійний сектор Української промисловості. Одним з перших партнерів Гуржоса став  Пан Хорошковський. Вони займалися поставками українського металу в Південно-Східну Азію. У 1997 році  Хорошковський і Гуржос приватизували київський молокозавод «Галактон»
  • В 1996 році стає співвласником ВАТ «Тернопільвтормет» (м Тернопіль), та продовжує активно співпрацювати з металургійними підприємствами .
  • 1996–2001 рр. Засновник та Голова Української асоціації металобрухту.
  • 1997–2001 рр. Співвласник та голова спостережної Ради ВАТ «ГАЛАКТОН»
  • 2004–2005 рр. — директор ТОВ «Хімімпорт».

Суспільна діяльність[ред.ред. код]

  • В період з 1987–2003 рік заступник / Голова Ради Підприємців при Прем'єр Миністрі України;
  • 2000–2004 рр. — радник Міністра економіки України;
  • Радник Міністра промислової політики України, Заступник Голови апеляційної ради Державного Комітету України з питань підприємництва та регуляторної політики;

Була відновлена та збудована нова автомобільна дорога між Харковом та Новомосковськом. Розпочато капітальні ремонти та будівництво за напрямками міжнародних транзитних коридорів.

Для фінансування будівництва було успішно запроваджено залучення коштів під державні гарантії від міжнародних інституцій та співфінансування за рахунок Держаного бюджету.

Розпочато реформування системи управління дорогами загального користування, розроблено законодавство для будівництва доріг на концесійній основі В січні 2008 заступник Міністра транспорту та зв'язку України з питань підготовки транспортної інфраструктури до чемпіонату Європи з футболу (UEFA 2012).

В серпні 2008 р., Вадима Гуржоса було знову призначено Головою Державної служби автомобільних доріг України. Під час фінансовоі кризи 2008 р. займався проблемами залучення додаткових коштів для уникнення дефолту України за зобов'язаннями Укравтодору та подальшої розбудови дорожньої інфраструктури.

У з'вязку із змінами в керівництві України в березні 2010 року подав у відставку.

В 2010–2011 роках по політичним мотивам проти Гуржоса Вадима було порушено кримінальну справу, яку в подальшому було закрито за відсутністю сrладу злочину.

Політична діяльність[ред.ред. код]

Нагороди[ред.ред. код]

Гуржос Вадим неодноразовий лауреат преміі «Людина року».

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]