LinkedIn

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
LinkedIn
LinkedIn Logo 2013.svg
URL www.linkedin.com
Комерційний так
Тип соціальна мережа
Реєстрація обов'язкова
Автор Рід Хоффман
Започатковано 2003
Дохід $2.21 млрд (2014)[1]
Стан активний
Commons-logo.svg LinkedIn у Вікісховищі

LinkedIn (lɪŋktɪn) — соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів. У LinkedIn зареєстровано понад 400 мільйонів користувачів (на 2015 рік), що представляють 150 галузей бізнесу з 200 країн [2]. Сайт представлений англійською, французькою, німецькою, італійською, португальською, іспанською та російською мовами[3].

13 червня 2016, Microsoft анонсувала придбання LinkedIn за $26.2 мільярдів, завершення угоди очікується до кінця 2016.[4]

Історія[ред.ред. код]

Соціальна мережа LinkedIn була заснована Рейдом Хоффманом у грудні 2002 року, запущена в травні 2003 року. Нинішній керівник компанії — Джефф Вейнер, раніше представник правління Yahoo! Inc. Штаб-квартира компанії знаходиться в Маунтін-В'ю, Каліфорнія, США. LinkedIn має також офіси в Омасі, Чикаго, Нью-Йорку і Лондоні. Компанія була фінансована такими інвестиційними фондами як: Грейлок, секвоя Капітал, Бейн Капітал, Бессемер. 19 травня 2011 р. Linkedln нарешті провела заплановане первинне розміщення акцій (IPO) на Нью-Йоркській фондовій біржі, в ході якого інвесторам було продано 7,84 мільйона акцій по $45 за штуку. Завдяки IPO компанії вдалось залучити $352,8 млн, що зробило це розміщення одним з найбільших в інтернет-секторі США (поступилось лише Google). В перший же день торгів акції LinkedIn користувались шаленим попитом, і завдяки цьому ціна закриття зросла більш, ніж вдвічі – до $94 (найвища зафіксована ціна – $122,7). Таким чином капіталізація LinkedIn склала $8,9 млрд. У багатьох інвесторів є деякий скепсис щодо такої високої оцінки компанії, адже її ціна тепер становить 36 річних доходів ($243 млн). За цим показником вона зрівнялась з Facebook, капіталізація якого на позабіржовому ринку оцінюється в 30-40 річних доходів. LinkedIn станом на березень 2011 року мала 102 млн користувачів.

Користувачі[ред.ред. код]

Близько половини користувачів LinkedIn є жителями США і приблизно 11 мільйонів зареєстровані в Європі. Великий прогрес спостерігається в Індії, в кінці 2009 року там було зареєстровано 3 мільйони користувачів.

Функції[ред.ред. код]

LinkedIn надає можливість зареєстрованим користувачам створювати і підтримувати список ділових контактів. Контакти можуть бути запрошені як з сайту, так і ззовні, проте LinkedIn вимагає попереднє знайомство з контактами. У випадку, коли користувач не має прямого зв'язку з контактом, він може бути представленим через інший контакт.

Користувачі LinkedIn можуть використовувати список контактів у різних цілях:

 • Бути представленими через існуючі контакти і розширювати зв'язки;
 • Здійснювати пошук компаній, людей, груп за інтересами;
 • Публікувати професійні резюме і здійснювати пошук роботи;
 • Рекомендувати і бути рекомендованими;
 • Публікувати вакансії;
 • Створювати групи за інтересами.[5]

Додаткові функції[ред.ред. код]

LinkedIn також дозволяє публікувати інформацію про ділові поїздки, майбутні конференції, прочитані книги.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Фінансова звітність за інформацією LinkedIn Corp. Google Finance. Google. 2014. Процитовано Mar 5, 2015.  (англ.)
 2. Що таке LinkedIn? (англ.)
 3. Підтримувані мови (англ.)
 4. Microsoft to acquire LinkedIn | News Center. news.microsoft.com. Процитовано 2016-06-13. «Microsoft Corp. і LinkedIn Corporation в понеділок анонсували, що вони досягли кінцевої угоди, за цією угодою Microsoft придбає LinkedIn по $16 за акцію готівковою транзакцією на суму $26.239 мільярдів» 
 5. Як створити корисну мережу контактів на LinkedIn BBC Capital

Посилання[ред.ред. код]