Гірський велосипед

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гірський двопідвісний велосипед
Fatbike

Гірський велосипед, англ. mountain bicycle, абревіатура МТВвелосипед призначений для позашляхової їзди (хоча і не виключає зворотного). Найголовніша його ознака — це міцність і приземкуватість.[1] Шини коліс значно ширші від звичайних і мають глибокий протекторний малюнок, який нагадує підошву туристичного черевика.[1] Кермо — пряме, розширене, що полегшує керування у важкопрохідних місцях.[1] Наявність, як правило, від 6[1] до 11[2] зірочок на касеті заднього колеса та від 1 до трьох зірок на системі каретки допомагає швидко пристосовуватись до різних ділянок шляху. Механізм перемикання швидкостей виставлено на кермі. Гірські велосипеди переважно мають амортизаційну вилку переднього колеса, жорстку (хардтейл) або амортизовану (двопідвіс) підвіску заднього колеса, часто мають гідравлічні або механічні дискові гальма.

Змагання з кросу на гірських велосипедах

Існують різні за призначенням гірські велосипеди — загального призначення, крос-кантрі, ендуро, фрірайд, даунхіл.

Існує безліч варіацій гірських велосипедів. У деяких, пружини вилки інтегровано в раму, інші — простіші в оформленні і призначені тільки для загального повсякденного водіння та кількох прогулянок у лісі.

Їзда на гірському велосипеді передбачає спуск з гори на велосипеді, подолання перешкод через каміння, швидкісний проїзд через небезпечні місця (кручі), швидка їзда по трасі з трамплінами та іншими перешкодами, подолання місцевості з багатьма гірками й підйомами (як штучними так і природними). На гірських трасах проводяться змагання в гонках (в тому числі багатоденних).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г Маслов В. І. / Сам себе катаю: Все про велосипед: Для серед. і ст. шк. віку / Худож Є. І. Корольков.—К.:Веселка, 1990.—172с.:іл. ISBN 5-301-00515-4 (с.:129)
  2. Taking it to 11: SRAM Develops 11-Speed Cassette. Архів оригіналу за 14 жовтня 2013. Процитовано 3 липня 2013. 

Див. також[ред. | ред. код]