День Німецької єдності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
День німецької єдності
День німецької єдності
День німецької єдності
Офіційна назва Tag der Deutschen Einheit
Початок 1990
Дата 3 жовтня
Святкування Возз'єднання Німеччини у 1990
CMNS: День Німецької єдності у Вікісховищі

День Німецької єдності (нім. Tag der Deutschen Einheit) — національний день Німеччини, що святкується 3 жовтня та є вихідним днем. Цього дня у 1990 році відбулося об’єднання двох німецьких республік в єдину Федеративну Республіку Німеччину.

Є одним з дев'яти загальнодержавних свят Німеччини, що відзначаються в усіх землях.

Зазвичай цього дня проводяться святкові церемонії та фестивалі (нім. Bürgerfest) щораз в іншому місті Німеччини.

Історія[ред. | ред. код]

До возз’єднання «День німецької єдності» (нім. Tag der deutschen Einheit — з маленьким d) в Західній Німеччині відзначався 17 червня на згадку про задушене повстання 17 червня 1953 в Східній Німеччині проти комуністичної влади. У Східній Німеччині національним святом був «День Республіки» (нім. Tag der Republik), що відзначався 7 жовтня з нагоди заснування у 1949 році Німецької Демократичної Республіки.

Після об’єднання в 1990 році планувалося призначити національний день на 9 листопада, оскільки саме 9 листопада було днем падіння Берлінської стіни. Проте цей так званий Доленосний день в історії Німеччини був пов’язаний також з чорними подіями: Пивним путчем та єврейськими погромами 1938 року. Тому для нового свята було обрано день фактичного об’єднання 3 жовтня.

Офіційне святкування[ред. | ред. код]

Офіційне святкування з нагоди Дня Німецької єдності з 1990 року зазвичай відбувається в столиці федеральної землі, яка якраз головує в Бундесраті. Традиційно в місті, де проводиться святкування, організовують міський фестиваль (нім. Bürgerfest). На імпровізованій алеї федеральних земель кожна земля Німеччини має свій павільйон.

Cвяткування проходили в таких містах:

Дивись також[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]