День Тетяни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

День Тетяни (рос. Татьянин день, День российского студенчества) — російське свято на честь святої Тетяни (Тетяни Римської), християнської мучениці, яка була страчена в часи правління римського імператора Александра Севера (лат. Marcus Aurelius Severus Alexandrus). У Російській Православній Церкві припадає на 12 січня за григоріанським календарем (25 січня за юліанським календарем). Цього дня росіяни також святкують день студентів після закінчення зимових екзаменів.

Історія[ред. | ред. код]

12 (25) січня 1755 року, у день святої Тетяни, імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про заснування першого російського університету, який збудували в Москві. Івану Шувалову, міністру освіти Російської імперії, доручили займатися університетом; його матір також звали Тетяна. 1791 року на території кампусу університету збудували церкву святої Тетяни, і Російська Православна Церква проголосила святу Тетяну святою покровителькою студентства.

Тетянин день видозмінився в День студентів, коли відбуваються різного роду розваги і святкування. 1885 року Чехов писав про цей день: "Цього року випили все крім Москви-ріки, і то дякуючи тому, що замерзла". Цього дня в університетський церкві відбувається традиційна служба, промови і нагородження, а ввечері студенти організовують і відвідують різні заходи і вечірки.

У Російській Федерації день Тетяни збігається з закінченням першого семестру академічного року, тож цього дня також святкують закінчення екзаменів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]