Державна Рада (Греція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Арсакіон — будівля Державної Ради, вулиця Панепістиміу 47-49[1], Афіни

Державна Рада (грец. Συμβούλιο της Επικρατείας) — одночасно адміністративний орган та Верховний адміністративний суд Греції. Таким чином, її роль двоїста. Державна рада Греції — член Асоціації Державних Рад і Верховних судів адміністративної юрисдикції Європейського Союзу, а також Міжнародної асоціації Верховних судів адміністративної юрисдикції. Державна Рада розміщується в будвлі Арсакіону в центрі Афін.

Склад[ред. | ред. код]

Державну Раду очолює її голова, який обирається з числа членів Ради від Кабінету міністрів Греції строком на чотири роки. Суд складається з головуючої ради (президента і 7 віце-президентів), 42 таємних радників, 48 помічників суддів та 50 звітних суддів, усі з них мають бути випускниками Національної школи суддів.

Юрисдикція[ред. | ред. код]

Державна Рада в Греції здійснює свою юрисдикцію через Пленарні засідання або в шести палатах правових (Α, Β, Γ, Δ, Ε і ΣΤ '). Кожна з палат може складатись з п'яти або семи членів. Юрисдикція Пленарних засідань визначається законом (Законодавчий декрет 170/1973, стаття 14), в той час як компетенція палат визначається законом і президентськими указами, запропонований міністром юстиції після розгляду Радою.

Після внесення конституційної поправки 2001 року пленарне засідання (а не палати) — єдиний компетентний судовий орган, який може визначати питання про конституційність прийнятих адміністративних актів. Пленарне засідання також компетентне: а) у випадках, що становлять спільний інтерес, коли Президент Республіки безпосередньо звертається до Ради, б) у випадках, коли одна з палат звертається до Ради. Палати можуть направляти справи на розгляд Пленарної сесії, якщо: вони становлять спільний інтерес; якщо винесене рішення вважається неконституційним.

Голови Державної Ради[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Διεύθυνση Συμβουλίου της Επικρατείας — Πρόεδρος Πικραμμένος Παναγιώτης. Архів оригіналу за 22 листопада 2010. Процитовано 30 листопада 2010.
  2. Ο κ. Παναγιώτης Πικραμμένος νέος πρόεδρος του Συμβουλίου της Επικρατείας. Архів оригіналу за 3 квітня 2011. Процитовано 30 листопада 2010.
  3. PIKRAMMENOS PANAGIOTIS, President of the Hellenic Supreme Administrative Court — 30-11-2010. Архів оригіналу за 01-05-2012. Процитовано 30-11-2010.

Посилання[ред. | ред. код]