Прапор Греції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державний прапор Греції
Державний прапор Греції
Використання
FIAV 111111.svg FIAV normal.svg
Пропорції 2:3
Затверджений 22 грудня 1978
Кольори
синій
білий
Тип Державний
Приналежність Греція

CMNS: Державний прапор Греції у Вікісховищі

Державний прапор Греції має вигляд 9 біло-блакитних смуг із хрестом, що відповідають 9 складам у національному гаслі: «Ελευθερία ή θάνατος» (Е-лєф-те-рі-я і Та-на-тос — «воля або смерть»).

Перший національний прапор був започаткований у 1821 р. генералом Олександром Костянтиновичем Іпсіланті — червоний з білим хрестом. З 1833 р. червоний колір був замінений блакитним.

Хрест символізує домінуючу у державі греків православну християнську релігію. Однак символізм синіх та білих кольорів прапора ніколи не був встановлений яким-небудь урядовим рішенням. Відомо лише, що революціонери початку 19 століття, обираючи кольори для грецького прапора 1822 року, виступили проти червоного та зеленого кольорів, як пов'язаних з ісламською символікою Османської імперії.

Все ж вважається, що смуги символізують блакитне небо чи море (5 синіх смуг за числом океанів), поєднані з білими хмаринками або хвилями. Відповідно до ще одного трактування смуги символізують 9 муз, богинь мистецтва та наук.

Прапор (1828—1978)[ред. | ред. код]

Прапор Греції у період 1828—1978

Початково на державному прапорі незалежної Грецької держави був зображений білий хрест на синьому фоні. Попередня форма прапора досі використовується Збройними силами Греції. До того, як прапор став сучасним політичним символом, він багато десятиліть використовувався та продовжує використовуватися військово-морським флотом Греції.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]