Президент Греції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Штандарт Президента Грецької республіки

Президент Грецької республіки (грец. Πρόεδρος της Ελληνικής Δημοκρατίας) — виборний голова Греції. Нині посаду Президента Греції обіймає Каролос Папульяс.

Президент Греції є номінальним головнокомандувачем Збройних сил Греції. Здебільшого фігура Президента у Греції є суто церемоніальню. Його повноваження були обмежені в рамках чинної Конституції Греції 1974 року за ініціативою тодішнього прем'єр-міністра країни Харілаоса Трикупіса, і знову обмежені внесенням змін до Конституції 1986 року. Повновладним очльником виконавчої гілки влади в країні є прем'єр-міністр Греції, керівник грецького уряду.

Вибори[ред.ред. код]

Президент Грецької республіки Каролос Папульяс

Президент Грецької республіки обирається строком на п'ять років Грецьким парламентом, а не шляхом прямого всенародного голосування. Стаття 32 Конституції Греції передбачає, що президент має бути обраний шляхом поіменного голосування на спеціальної сесії парламенту, і щонайменше за місяць до того, як діючий президент повинен залишити посаду. Термін повноважень президента може бути продовжений у випадку війни або якщо голосування за нового президента не буде завершено вчасно.

Перший етап[ред.ред. код]

Перший етап виборів включає в себе три окремих голосування:

  • Перший тур

У першому турі кандидат має набрати дві третини голосів, тобто не менше 200 від агальної кількості 300 депітатув Грецького парламенту.

  • Другий тур

Якщо не набрано більшості, голосування повторюється через п'ять днів. Також необхіднимм є 200 голосів.

  • Третій тур

Якщо і в другому турі не набрано кандидатом 200 голосів, воно повторюється ще через п'ять днів. Та особа, яка отримає три п'ятих голосів (180 голосів) від загального числа членів парламенту має бути обрана Президентом Республіки. Якщо третій тур голосування також не відбувається, парламент повинен бути розпущений протягом десяти днів після проведення голосування. За встановленою КОнституцією процедурою призначаються парламентські вибори.

Другий етап[ред.ред. код]

На другому етапі голосування проводяться вже за нового складу парламенту і також включає три послідовних голосування:

  • Перший тур

У першому турі кандидат має набрати три п'ятих голосів від загального числа членів парламенту — 180 голосів.

  • Другий тур

Якщо більшість не досягається у першому турі, голосування повторюється протягом п'яти днів. Кандидат має отримати абсолютну більшість голосів від загального числа членів парламенту, аби бути обраним Президентом Республіки — 150 + 1 голос.

  • Третій тур

Якщщо ж і в третьому турі жодним із андидатів не набрано необхідної кількості голосів, відбувається голосування за двох кандидатів, о тримали найбільшу кількість голосів. Кандидат, що рештою отримає найбільшу відносну кількість голосів і буте вважатись обраним Президентом республіки.

Список Президентів Третьої Грецької республіки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]