Джордж Дарвін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джордж Говард Дарвін
George Darwin SI.jpg
Народився 9 липня 1845(1845-07-09)
Даун, (Кент
Помер 7 грудня 1912(1912-12-07) (67 років)
Кембридж
Місце проживання Кембридж
Громадянство Велика Британія Велика Британія
Національність англієць
Alma mater Триніті-коледж Кембриджського університету
Галузь наукових інтересів астрономія, математика
Заклад Кембриджський університет
Вчене звання професор
Науковий керівник Едвард Раус
Відомі учні Джеймс Гопвуд Джинс
Член Лондонське королівське товариство, Леопольдина, Петербурзька академія наук, Шведська королівська академія наук, Угорська академія наук, Американська академія мистецтв і наук, Національна академія деї Лінчеї, Російська академія наук і Прусська академія наук
Відомий завдяки: дослідження припливів і форми небесних тіл
Батько Чарлз Дарвін
Мати Emma Darwin[d]
У шлюбі з Maud Darwin[d]
Діти Gwen Raverat[d] і Charles Galton Darwin[d]
Нагороди медаль Коплі
Автограф Signature of Sir George Darwin.jpg

CMNS: Джордж Дарвін на Вікісховищі

Джордж Говард Дарвін (англ. Sir George Howard Darwin; 9 липня 1845, Даун - 7 грудня 1912, Кембридж) — англійський астроном і математик, член Лондонського королівського товариства (1879). Син великого натураліста Чарльза Дарвіна.

Життєпис[ред.ред. код]

Родився в Дауні (Кент). У 1868 закінчив Триніті-коледж Кембриджського університету. З 1873 викладав у тому ж університеті (з 1883 — професор астрономії і натурфілософії).

Першим застосував докладний динамічний аналіз до проблем космогонії та геології. Розробив низку питань походження й еволюції Сонячної системи, системи ЗемляМісяць, подвійних зірок шляхом розгляду фігур рівноваги обертових мас рідини і вивчення періодичних орбіт в обмеженій задачі трьох тіл. Розглянув також вплив приливного тертя у обертових в'язких сфероїдах на еволюцію подвійних систем. У 1879 запропонував резонансну теорію походження Місяця, згідно з якою Місяць міг утворитися шляхом відділення від Землі в результаті нестійкості, викликаної в Землі резонансними сонячними приливами. Застосував гармонічний аналіз для вивчення та передбачення океанських припливів. Обговорив можливість зміни нахилу земної осі до площини її орбіти в результаті геологічних змін і отримав негативний результат. Досліджував напруги в земній корі, викликані тиском на неї материків і гірських систем.

Автор монографії «Припливи і споріднені з ними явища в Сонячній системі» (The Tides and Kindred Phenomena in the Solar System, 1898; рос. пер. 1965). Попри те, що деякі концепції, яких дотримувався Дарвін, виявилися помилковими, його роботи відіграли велику роль у розвитку космогонії, поставивши її на строгу математичну і фізичну основу.

Іноземний член-кореспондент Петербурзької АН (1907), президент Лондонського королівського астрономічного товариства (1899).

Золота медаль Лондонського королівського астрономічного товариства (1892), медаль Коплі Лондонського королівського товариства (1911).

Посилання[ред.ред. код]

Дивись також[ред.ред. код]