Додзінсі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Додзінсі (яп. 同人誌, どうじんし, «журнал однодумців») — аматорське видання або журнал літературних та мистецьких творів в Японії.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Додзінсі виник у середовищі любителів-літераторів, які видавали свої твори за власний кошт. Одним із відомих письменників, який публікував свої твори у таких любительских журналах був Акутаґава Рюноске

У сучасній Японії, за рахунок розростання ринку аніме та манґи, терміном додзінсі часто позначають аматорскi комікси.

Манґа[ред. | ред. код]

Як правило додзінсі малюють любителі і видають незначними тиражами, або за власний кошт або ж у спеціальних любительських журналах. Формальна ознака, що чітко розрізняє манґу та додзінсі це професійність видання. Тобто комікси видані у значному журналі чи професійним видавництвом є манґою, а в любительських видавництвах — додзінсі. Втім малювати додзінсі можуть і професійні манґаки. Як правило це короткі пародії чи альтернативні сюжети на їх власні манґи. Подібні додзінсі високо цінуються любителями і коштують (за примірник) незрівнянно дорожче «офіційних» видань.

Особливості додзінсі[ред. | ред. код]

KodomoPress000.png

Оскільки додзінсі малюють любителі, то цим зумовлено цілий ряд рис.

Оскільки малюють непрофесіонали, тому зазвичай малюнок гірший ніж в манзі, втім трапляються й дуже професійні роботи. Часом навіть навпаки, оскільки на відміну від манґаки на доджіншіку не тиснуть терміни здачі робіт, то малюнок відрізняється ретельністю та детальністю.

Наступною рисою додзінсі є в більшості неоригінальний характер. Як правило любитель малює не власний твір, а продовження відомої манґи чи твір за її мотивами тобто фанфік. Як видавництва так і манґаки в Японії в цілому вельми терпимо ставляться до подібної творчості. Вважається що кількість додзінсі є свідченням популярності манґи, а також додатковим та безплатним засобом її просування (реклами). Втім це лише тенденція і значна частина додзінсі є повністю самостійними оригінальними творами.

Ще однією з найхарактерніших особливостей додзінсі є величезна частка серед них хентаю, яою, юрі, ґуро тощо. Стверджують навіть, що більшість додзінсі, саме до цих жанрів і належать. Особливо подібна спрямованість характерна для фанфіків.

Перелік відомих додзінсі[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Passion: Сайт про додзінсі
  • Doujinshi DB: Huge user-submitted database of dōjinshi artists, circles, and books, including name translations
  • Yaoi Doujinshi DB: Російськомовна база даних додзінсі з мангака та авторами, а так само прикладами робіт
  • Nippon Fanifesto! A Tribute to DIY Manga—an illustrated essay explaining dōjinshi and their diversity
  • Search in Flutter Scape[недоступне посилання з липня 2019]: You can buy many Dojinshies in this site.