Додзінсі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Доджінші (яп. 同人誌, どうじんし, «журнал однодумців») — аматорське видання або журнал літературних та мистецьких творів в Японії.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Доджінші виник у середовищі любителів-літераторів, які видавали свої твори за власний кошт. Одним із відомих письменників, який публікував свої твори у таких любительських журналах був Акутаґава Рюноске

У сучасній Японії, за рахунок розростання ринку аніме та манґи, терміном доджінші часто позначають аматорськi комікси.

Манґа[ред. | ред. код]

Як правило доджінші малюють любителі і видають незначними тиражами, або за власний кошт або ж у спеціальних любительських журналах. Формальна ознака, що чітко розрізняє манґу та доджінші це професійність видання. Тобто комікси видані у значному журналі чи професійним видавництвом є манґою, а в любительських видавництвах — доджінші. Втім малювати доджінші можуть і професійні манґаки. Як правило це короткі пародії чи альтернативні сюжети на їхні власні манґи. Подібні доджінші високо цінуються любителями і коштують (за примірник) незрівнянно дорожче «офіційних» видань.

Особливості доджінні[ред. | ред. код]

KodomoPress000.png

Оскільки доджінші малюють любителі, то цим зумовлено цілий ряд рис.

Оскільки малюють непрофесіонали, тому зазвичай малюнок гірший, ніж в манзі, втім трапляються й дуже професійні роботи. Часом навіть навпаки, оскільки на відміну від манґаки на доджіншіку не тиснуть терміни здачі робіт, то малюнок відрізняється ретельністю та детальністю.

Наступною рисою доджінші є в більшості неоригінальний характер. Як правило любитель малює не власний твір, а продовження відомої манґи чи твір за її мотивами тобто фанфік. Як видавництва так і манґаки в Японії в цілому вельми терпимо ставляться до подібної творчості. Вважається що кількість доджінші є свідченням популярності манґи, а також додатковим та безплатним засобом її просування (реклами). Втім це лише тенденція і значна частина доджінші є повністю самостійними оригінальними творами.

Ще однією з найхарактерніших особливостей доджінші є величезна частка серед них хентаю, яою, юрі, ґуро тощо. Стверджують навіть, що більшість доджінші, саме до цих жанрів і належать. Особливо подібна спрямованість характерна для фанфіків.

Перелік відомих доджінші[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]