Альфред Дрейфус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Дрейфус Альфред)
Перейти до: навігація, пошук
AlfredDreyfus.jpg

Альфред Дрейфус (9 жовтня 1859, Мюлуз — 12 липня 1935, Париж) — капітан Генерального штабу Франції, єврей за походженням.

Народився 9 жовтня 1859 року в місті Мюлуз французької провінції Ельзас у заможній єврейській сім'ї. Здобув освіту в Парижі: навчався спочатку у Військовій школі, потім у Політехнічній школі (X1878). Служив у армії, в артилерійських військах, дослужився до звання капітана. В 1893 році був переведений до Генерального штабу.

1894 року військовий суд в Парижі визнав його винним у видачі воєнних секретів Німеччині і засудив на довічне ув'язнення. Незважаючи на сумнівні докази, Дрейфус відбув на каторгу на острові Диявола у Французькій Гайяні.

Лише через два роки було знайдено справжніх винуватців втрати секретних даних, і виявилось, що слідство та суд базувались на сфабрикованих слідчими органами документах.

1899 року Дрейфус був помилуваний, а 1906 року — повністю реабілітований.

Ця так звана Справа Дрейфуса спричинила затяжну політичну кризу у Франції, мала великий міжнародний резонанс та справила неабиякий вплив на історію Європи кінця XIX століття.

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Альфред Дрейфус