Едвард Вільям Кук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Едвард Вільям Кук
Edward William Cooke
Народження27 березня 1811(1811-03-27)
Лондон
Смерть4 січня 1880(1880-01-04) (68 років)
КраїнаВелика Британія Велика Британія
Жанрмарина
Діяльністьхудожник, ілюстратор
ЧленЛондонське королівське товариство, Королівська академія мистецтв, Society of Antiquaries of Londond, Геологічне товариство Лондону і Лондонське Ліннеївське товариство
БатькоGeorge Cooked
У шлюбі зJane Cooked
Роботи в колекціїОклендська галерея мистецтвd, Тейт, Національна галерея мистецтв, Національний музей образотворчого мистецтва Квебекуd[1], Австралійський національний морський музей, Музей Вікторії та Альберта, Національна галерея Ірландії, Далласький музей мистецтв, Художня галерея Нового Південного Уельсу, Єльський центр британського мистецтваd, Національна галерея, Ашмолеан музей, Галерея мистецтв Вокера, Манчестерська художня галереяd, Королівський корнуольський музейd, Ferens Art Galleryd, Королівська академія мистецтв, Guildhall Art Galleryd, Bury Art Museumd, The Wilsond, Russell-Cotes Art Gallery & Museumd, Wolverhampton Art Galleryd, Salford Museum and Art Galleryd, Shipley Art Galleryd, Grimsby Fishing Heritage Centred, Touchstones Rochdaled, Cartwright Hall Art Galleryd і The Norris Museumd
Нагороди

CMNS: Едвард Вільям Кук у Вікісховищі

Едвард Вільям Кук (англ. Edward William Cooke; 27 березня 1811, Лондон — 4 січня 1880) — англійський живописець-мариніст і графік.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Едвард Кук походив з родини з давніми художніми традиціями; його батько і дядько були відомими граверами. Він дуже рано освоїв ремесло гравірування і проявив цікавість до морської тематики (особливо до вітрильників), і вже у 18-річному віці опублікував серію довершених гравюр і малюнків у збірці під назвою «Fifty plates of shipping and craft» (1929). Наступними стали збірки «Twelve Plates of Coast Sketches: Brighton» (1830) і «The British Coast» (1831), а згодом всі три серії були перевидані як «Sixty-Five Plates of Shipping and Craft»[2].

Едвард отримав чимало користі від порад колег свого батька — Кларксона Стендфілда[en] (чиїм головним послідовником у маринизмі він став) і Девіда Робертса. У 1833 році почав займатися живописом, а в 1835 році вперше виставив свої роботи у Королівській академії мистецтв і Британському інституті. До цього часу його стиль по суті вже сформувався.

Він подорожував і малював з величезним інтересом на батьківщині і за кордоном. З огляду на свою любов до великих майстрів голландського живопису XVII століття у 1837 році відвідав Нідерланди, куди повертався регулярно протягом наступних 23 років, вивчаючи ефекти узбережного ландшафту і світла, а також роботи голландських Старих майстрів. Він також відвідував Скандинавію, Іспанію, Францію, Північну Африку і, передусім, Венецію[3]. Кука «надзвичайно приваблював Острів Вайт, і під час творчого візиту 1835 року він ґрунтовно вивчив місцеві рибальські човни і верші для омарів; найбільше його захоплював берег моря, усипаний різноманітним камінням, рибальським спорядженням, хвилерізами і маленькими дерев'яними пристанями».

Загалом у 1835–1879 роках в Королівській академії мистецтв він представив 129 своїх робіт, a в Британському інституті — 115.

Едвард Кук також мав серйозні інтереси в галузях природознавства і геології. Він був членом Ліннеївського товариства, Геологічного і Зоологічного товариств, Товариства збирачів старожитностей. У 1840-х роках він допомагав своєму другу, садівникові Джеймсу Бейтману, в облаштуванні знаменитих садів Biddulph Grange у Стаффордширі, зокрема, з орхідеями і рододендронами. Його геологічні інтереси, зокрема, посприяли тому, що у 1863 році він був обраний членом Королівського товариства. У 1863 році він також став членом Королівської академії мистецтв[4].

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. https://collections.mnbaq.org/fr/artiste/600001233
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 1 липня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Biography of E W Cooke [Архівовано 12 липня 2011 у Wayback Machine.] (National Maritime Museum, Greenwich)
  4. Профіль [Архівовано 6 травня 2021 у Wayback Machine.] на сайті Колекції Королівської академії мистецтв

Посилання

[ред. | ред. код]