Едвін Холл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Е́двін Ге́рберт Холл (англ. Edwin Herbert Hall; *7 листопада 1855 — †20 листопада 1938) американський фізик, який відкрив ефект Холла. Він проводив термоелектричні дослідження в Гарварді, де він написав багато підручників та прикладних методичних матеріалів.

Біографія[ред.ред. код]

Холл народився в Горхемі, Мен, США. Свою освіту Холл здобув в коледжі Бовдвіна (Брусвік), закінчивши в 1875 році. Вищу освіту Холл здобув в університеті Джона Гопкінса, де захистив докторську дисертацію в 1880 році. Там само він і проводив свої перші експерименти.

Ефект Холла був відкритий Едвіном в 1879 році, коли він працював над своєю докторською дисертацією. Свій експеримент Холл проводив на золотій пластинці, розміщеній на склі, при пропусканні через неї електричного струму виникала різниця потенціалів на бокових краях пластини (не обов'язково золотої, використовувалися і напівпровідникові матеріали). Ця різниця потенціалів виникала внаслідок прикладення магнітного поля, перпендикулярно до площини пластинки (холлівського елементу). Відношення холлівської напруги до величини повздовжнього струму, сьогодні знане як «холлівський опір», характеризує матеріал, з якого виготовлений елемент Холла. В 1880 році ці експерименти були опубліковані, як докторські тези в журналі American Journal of Science, а також в Philosophical Magazine.

Див.також[ред.ред. код]

Праці Холла[ред.ред. код]

  • A Text-Book of Physics (1891; третє видання, 1903), разом з Дж. Берген
  • Elementary Lessons in Physics (1894; 1900)
  • The Teaching of Chemistry and Physics (1902), разом з А. Сміт
  • College Laboratory Manual of Physics (1904; переглянуте видання, 1913)
  • Elements of Physics (1912)

Посилання[ред.ред. код]