Ерккі Рааппана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Генерал-майор Рааппана Ерккі Юган

Рааппана Ерккі Юган (фін.Erkki Johannes Raappana; *2 червня 1893, комуна Оулуйокі. — †14 серпня 1962, м. Йоенсуу, Фінляндія) — генерал-майор Фінської армії. З 1941 командувач 14-ої Дивізії Фінської армії. Майстер тактики "лісової війни" та боїв у непроглядній місцевості.

Біографія[ред.ред. код]

Військовий вишкіл отримав під час Першої світової війни у складі батальйону №27 німецької імперської армії (Фінські єгерні війська). Брав активну участь у боротьбі за самостійну державність Фінляндії та Біломорської Карелії. У міжвоєнний час — член Охоронного батальйону (відомий також як Шюцкор).

Битва під Іломантсі[ред.ред. код]

Герой битви під Іломантсі під час Війни продовження (липень—серпень 1944). Тоді він зупинив останній наступ двох елітних сталінських дивізій на територію Фінляндії, які проривалися з боку Ладозького озера. Убито понад 3200 сталінських вояків, захоплено велику кількість трофейної зброї. Битва під Іломантсі продемонструвала боєздатність фінської армії та примусило СРСР пришвидшити укладення перемир'я із Фінляндією на прийнятних для фінів умовах.

Рааппана — кавалер Хреста Маннергейма ІІ класу (3, 03 серпня 1941)[1].

Джерело[ред.ред. код]

  • Brantberg, Robert: Sotakenraalit (Бойові генерали). Jyväskylä: Gummerus 1998. ISBN 952-5170-04-7
  • E. Jernström: Jääkärit maailmansodassa. Helsinki: Sotateos Oy 1933.

Примітки[ред.ред. код]