Журавський Віталій Станіславович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Журавський Віталій Станіславович
Vitaliy Zhuravskyi.jpg
Віталій Журавський
Особові дані
Ім'я Журавський Віталій Станіславович
Народився 8 травня 1955(1955-05-08)
Місце народження Хорошів
Партійність безпартійний
Діти син Леонід
Вища освіта Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Україна Народний депутат України
3-го скликання
ХДПУ 12 травня 1998 14 травня 2002
Україна Народний депутат України
6-го скликання
Партія Регіонів 24 квітня 2012 12 грудня 2012
Україна Народний депутат України
7-го скликання
Партія Регіонів 12 грудня 2012

Жура́вський Віта́лій Станісла́вович (нар. 8 травня 1955(19550508), м. Хорошів, Житомирська область) — український політик, доктор політичних наук, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, академік Української академії політичних наук, член Спілки юристів України, член Національної спілки журналістів України, заслужений діяч науки і техніки України, народний депутат України ІІІ, VI та VII скликань. Безпартійний. Колишній член Партії регіонів. Відомий як «ворог преси» та як автор скандального проекту Закону України про наклеп, що викликав хвилю протестів серед журналістів.

Біографічні відомості

8 травня 1955 року народився у Володарськ-Волинському Житомирської області.

1972 року закінчив середню школу № 1 у Володарськ-Волинському.

1972—1975 — музичний керівник Володарськ-Волинського дитсадка № 1; робітник геофізичної партії рудника «Волинський»; робітник Володарсько-Волинського ремонтно-будівельного управління.

1975—1986 — студент факультету журналістики, аспірант філософського факультету Київського державного університету імені Т. Шевченка.

Політична діяльність

 • 1998—2002 — народний депутат України III скликання; Автор багатьох законопроектів з питань реформування правової, політичної і економічної системи, соціального захисту населення, культури;
 • призначений першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.
 • нагороджений Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом».
 • 2002 — нагороджений пам'ятною медаллю Верховної Ради України «Десять років незалежності України»;
 • призначений Державним секретарем Міністерства освіти і науки України.
 • 2003 — нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня;
 • присуджено премію ім. Ярослава Мудрого у номінації «За підготовку і видання підручників для студентів юридичних спеціальностей у вищих навчальних закладах освіти»;
 • призначений першим заступником Міністра освіти і науки України.
 • 2004 — призначений першим заступником Міністра освіти і науки України — керівником апарату;
 • нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України;
 • нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед українським народом»;
 • присуджено премію ім. Ярослава Мудрого за підручник «Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні».
 • 2006 — призначений заступником голови Київської міської державної адміністрації.
 • 2008 — нагороджений орденом «За заслуги» II ступеня.
 • 2010 — призначений Радником Президента України.
 • 2012 — народний депутат України VI скликання;
 • обраний народним депутатом України VII скликання;
 • призначений секретарем Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
 • 2014 року вийшов з Партії регіонів, з того часу безпартійний.

Наукова діяльність

Віталій Журавський захистив десертації:

 1. Кандидатська дисертація з філософських наук «Естетичний аналіз методу художньої критики». Спеціальність 09.00.04 — естетика. Київ, КНУ ім. Т. Шевченка, 1987 рік.
 2. Кандидатська дисертація з юридичних наук «Політична система України: проблеми становлення і розвитку (правовий аспект)». Спеціальність 12.00.01 — теорія та історія держави та права; історія політичних та правових вчень. Університет внутрішніх справ, 2000 рік.
 3. Докторська дисертація з політичних наук «Політичний процес в сучасній Україні: політологічний аспект». Спеціальність 23.00.02 — політичні інститути і процеси. 1996 рік.
 4. Докторська дисертація з юридичних наук «Теоретичні та організаційно-правові проблеми становлення і розвитку українського парламентаризму» Спеціальності: 12.00.01 — теорія держави і права, історія політичних і правових вчень; 12.00.02 — конституційне право України.[джерело?]

Стаж науково-педагогічної роботи — 18 років.[джерело?]

Нагороди

24 серпня 2013 року «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм» нагороджений Президентом України Віктором Януковичем орденом «За заслуги» І ступеня.[1]

Критика

Акція протесту проти Віталія Журавського

Весною 2008 року Віталія Журавського звитуватили у тому, що його племінниця Ірина перемогла на конкурсі «Міс Україна» завдяки впливовому дядькові. Політик заперечив свою причетність до цього.[2]

Після внесення Віталієм Журавським на розгляд Верховної Ради України проекту закону про наклеп та прийняття його парламентом у першому читанні 18 вересня 2012 року у суспільстві спалахнув скандал. Журналісти організували численні акції протесту проти законопроекту, активно критикуючи самого Віталія Журавського.

Окрім того, як проти кандидата у Верховну Раду на виборах 2012 року, активісти кампанії «Помста за розкол країни» у вересні—жовтні провели низку поїздок на мажоритарний округ № 66, по якому балотувався Журавський, з метою пониження його рейтингу, а також рейтингу Партії регіонів, від якої висувався кандидат. Серед причин уваги до Журавського активісти назвали просування ним законопроекту про наклеп, голосування за законопроект «Про засади державної мовної політики», намагання зробити дитячі гуртки КП «Підлітковий клуб» платними, випадки підкупу виборців ТВ-тюнерами та продуктовими наборами з горілкою, а також невідповідність життя кандидата задекларованим доходам.[3] Під час поширення інформації про Віталія Журавського активісти неодноразово стикалися з перешкоджанням з боку невідомих та міліції. Активістів та журналістів неодноразово не пускали на заходи, організовані кандидатом. Після завершення виборчого процесу міліція Коростишева декілька разів приїздила до Києва з метою винесення застереження активісту кампанії[4], повідомлення про відкриття кримінального провадження щодо активістів[5][6][7] тощо.

Ворог преси

За результатами щорічного дослідження Інституту масової інформації та Незалежної медіа-профспілки потрапив в десятку найбільших ворогів української преси у 2012—2013 роках.[8][9]

Епізод із контейнером для сміття

16 вересня 2014 року мітингарі під Верховною Радою України викинули Журавського у сміттєвий контейнер.[10]

27 вересня стало відомо, що під час передвиборчої агітації в Володарськ-Волинському районі Журавський пройшов народну люстрацію — у формі закидання курячими яйцями та обливання водою[11].

Посилання

Примітки

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 448/2013 Архівовано 28 August 2013[Дата не збігається] у Wayback Machine.. Президент України. 24.08.2013
 2. Журавский Виталий Станиславович — ЛІГА. Досье (рос. )
 3. Журавський за закон про наклеп поплатиться виборчим рейтингом Архівовано 4 October 2012[Дата не збігається] у Wayback Machine. — Вставай і дій!
 4. Міліція застерігла активіста «Відсічі» від «антигромадської поведінки відносно кандидата в народні депутати України Журавського Віталія Станіславовича» Архівовано 20 August 2014[Дата не збігається] у Wayback Machine. — Вставай і дій!
 5. Листівки проти Журавського: криміналу нема, а у чому тоді проблема? — Сайт «Майдан»
 6. Журавський мститься активістам «Відсічі» (Відео) — 5 канал
 7. Продовжується кримінальне і адміністративне переслідування активістів «Відсічі» за вибори — Сайт «Майдан»
 8. Дослідження: Азаров, Янукович і Захарченко — найбільші вороги преси
 9. «Вороги преси» за версією НМПУ та ІМІ — Азаров, Янукович, Захарченко, Княжицький та інші. Архів оригіналу за 2013-08-09. Процитовано 2013-08-06. 
 10. Під Радою нардепа Журавського активісти викинули у смітник. ТСН. 1+1. 16.09.2014
 11. На Житомирщині екс-регіонала Журавського закидали яйцями