Звіробій (фільм, 1990)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Звіробій M:
Жанр пригодницький, історичний
Режисер Андрій Ростоцький
У головних
ролях
Андрій Хворов, Олена Кондулайнен
Кінокомпанія Союзтелефільм
Мова російська мова
Країна СРСР
Рік 1990
IMDb ID 2930848

«Звіробі́й» — художній фільм у двох серіях (1990) за мотивами однойменного роману Дж. Ф. Купера.

Сюжет[ред.ред. код]

Середина XVIII століття. Колоніальний розділ Північної Америки продовжується. Боротьба Англії та Франції за територіальне володіння розділила та зробила ворогами індіанські племена та європейських переселенців.

Випадково зустрівшись, дві цілком різні людини, Гаррі Марч та Натаніель Бампо, прямують до озера под назвою Мерехтливе дзеркало. Звіробій повинен допомогти своєму індіанському другу Чингачгуку вирвати із рук ворожого племені його кохану Уа-Та-Уа, а Гаррі добивається серця красуні Джудіт, що живе на озері разом із сестрою та стареньким батьком. У міру розвитку сюжету фільма герої опиняються втягнутими у військовий конфлікт із племенем «поганих» індіанців.

Фільм показує життя піонерів північної Америки і їхні взаємовідносини із корінними мешканцями материка з двох сторін: і у індіанців, і у білих — своя правда. Автори фільму оспівують красу первозданної природи американського континенту, показують жорстокість і безглуздість війни, прославляють чесність, винахідливість, дружбу.

Зйомки фільму проходили в Юзькому районі Івановської області на озерах Тоньки та Налша і на озері Кщара у В'язниковському районі Владимирської області.

У ролях[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]