Земля Саннікова (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Земля Саннікова
Земля Санникова
Жанр Драма/фантастика
Сценарист Марк Захаров,
Владислав Федосєєв
У головних
ролях
Дворжецький Владислав Вацлавович
Даль Олег Іванович
Віцин Георгій Михайлович
Махмуд Есамбаєв
Оператор Михайло Коропцов
Композитор Зацепін Олександр Сергійович
Кінокомпанія Мосфільм
Тривалість  89 хв.
Країна  СРСР
Рік  1973
IMDb ID 0136624

Земля́ Са́ннікова — пригодницька радянська кінострічка на фантазійний сюжет.

Першоджерело[ред.ред. код]

Першоджерелом для створення фільму слугував пригодницько-фантазійний твір російського науковця Обручева Володимира Афанасієвича ( 1863-1956 ), палеонтолога, геолога, географа та письменника. Твір мав назву «Земля Саннікова », яка без змін перейшла в назву кінострічки, створену у 1972-73 роках.

Відмінності[ред.ред. код]

Твір В. Обручева та кінострічка суттєво відрізняються, незважаючи на однакову назву. Книга Обручева стала лише пунктом відштовху для сценарію, який створило декілька авторів( Альберт Мкртчян, Марк Захаров, який навіть не встиг прочитати нецікавий йому твір.) Кіносценарій, таким чином, мав надзвичайно мало спільного з твором письменника та науковця.

Сюжет кінострічки[ред.ред. код]

В СРСР був культ народовольців та революціонерів, борців з царатом. От і в кінострічці головний герой - Іллін Олександр Петрович - має туманне політичне минуле, а зараз перебуває на засланні. Ймовірно, це Сибір, бо Іллін звертається з ризикованою пропозицією до багатія, що володіє родовищем золота. Але його видобуток упав. І на пошук нових покладів і сподівається Іллін, що заохочує багатія Перфільєва вкласти гроші в експедицію та в пошук легендарної землі Саннікова.

Ідея пошуку нових родовищ зацікавила багатія Перфільєва. Він дає гроші, а стежити за посланцями-відкривачами залучає свого слугу Ігнатія. У випадку відкриття золотих покладів той повинен убити відкривачів, аби зберігти секрет та передати секретну звістку тільки Перфільєву.

Іллін починає пошук супутників, куди окрім метушливого Ігнатія увійдуть офіцер - авантюрист Євген Крестовський та втікач-каторжанин Губін. Дуже різні за походженням та характером, персонажі не здатні бути дружнім колом, єдиним екіпажем у виконанні важкого, пов'язаного з небезпекою завдання. Вже на початковому етапі закладались підстави для майбутніх конфліктів та драм. Так і станеться.

Екіпаж таки знайде легендарну землю Саннікова, розташовану на вулканічному острові. А потужне підземне тепло створить на острові своєрідну теплу оазу серед льодяних пустель. Зустрінуть відкривачі і туземців - онкілонів, відносини з якими кожний з персонажів створюватиме на власний розсуд. І кількість конфліктів зросте. Відкривачі переживуть декілька пригод, найстрашніша з яких - землетрус на вулканічному остові та наступ льодової пустелі і зникнення теплої оази. Онкілони в нових умовах просто загинуть.

Всупереч сподіванням багатія Перфільєва, врятуватися вдалося лише Ілліну. Тільки він, виснажений перешкодами та трагічними подіями, таки дістанеться людей на материку. Але розповісти йому буде вже тільки про трагічну подію.

Натурні зйомки та екзотичні деталі[ред.ред. код]

Натурні зйомки проходили у двох найвіддаленіших пунктах Росії, це

  • Авантюрний Крестовський, що витрачає життя на пошуки небезпечних пригод, піднімався на Годинникову вежу зруйнованого кафедрального собору міста Виборг. Тільки вона й випадково зберіглася від колишнього храмового комплексу.
  • На екзотичну складову фільму працювали і нерадянські, екзотичні танці Махмуда Есамбаєва ( шамана ), що відчув загрозу своїй владі від чужинців.
  • Фільм мав значне пригодницьке забарвлення. Тому насичений романтичними чи екзотичними явищами та деталями - вітрильник, екзотичне, маловідоме широкому загалу місто відплиття екіпажу, маловизначені, але красиві пісні Крестовського ( що виконав за актора Олег Анофрієв ) з відсилом до поезії кінця 19 століття.

У ролях[ред.ред. код]

Сценаристи[ред.ред. код]

Знімальна група[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]